Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار: سهم عملكردي بانك هاي خصوصي استان در رونق توليد تقويت شود

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در کارگروه طرح ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان ،گفت: بانک های خصوصی استان 25 تا 30 درصد منابع تسهیلات مالی استان را در دست دارند و باید سهم عملکردی آن ها در رونق صنایع تولیدی تقویت شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: عملکرد بانک های خصوصی استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید مطلوب نیست و مراتب گلایه از آن ها به بانک مرکزی اعلام می شود.

وی اظهار داشت: 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به شکل مستقیم توسط بانک های استان و از محل طرح رونق تولید پرداخت شده است و این مهم باید در سامانه بهین یاب ثبت نام شود تا در زمره عملکرد استان محاسبه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: بانک ها دولتی در پرداخت تسهیلات به طرح های تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد همکاری لازم را ندارند که باید این قبیل طرح ها به صورت مصداقی مشخص و برای رفع موانع اقدام شود.

فرخی افزود: اصناف به عنوان بخشی از فعالان اقتصادی از دریافت تسهیلات رونق تولید بی بهره اند و پیش بینی ساز و کار دریافت تسهیلات برای آنان ضروری است.

وی اظهار داشت: اصناف استان با وجود اینکه در 2 سال اخیر متقاضی دریافت تسهیلات بوده اند در این راستا نتوانسته اند از تسهیلات رونق تولید استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: برخی بانک های استان با وجود تعیین سهمیه تسهیلات رونق تولید هیچ همکاری با متقاضیان ندارند که مراتب نارضایتی استان به مراجع بالاتر اعلام شده است و در این راستا هیچ کوتاهی قابل پذیرش نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: سهم استان مرکزی از 300 هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه تسهیلات رونق تولید کشور ،12 هزار میلیارد ریال است.

 حاجی پور افزود: 322 متقاضی امسال در سامانه بهین یاب استان ثبت نام کرده اند که پرونده 179 متقاضی به بانک های استان معرفی شده و به 27 متقاضی به میزان 580 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: بانک ملی استان با پرداخت 650 میلیارد ریال تسهیلات به 29 متقاضی رتبه برتر را درخصوص پرداخت تسهیلات رونق تولید بین بانک های استان دارد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها