Portal_background_image

استاندار در آيين بهره برداري از بخش دوم گلخانه هيدروپونيك زرنديه: سهم توليدات كشاورزي از صادرات غير نفتي استان مركزي اندك است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین بهره برداری از بخش دوم گلخانه هیدروپونیک زرندیه ، گفت: سهم بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت های ارزشمند در صادرات غیرنفتی این استان اندک است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی دارای 2 بال صنعتی و کشاورزی است اما از سهم صادرات غیرنفتی یک میلیارد دلاری استان، سهم بخش کشاورزی کمتر از 10 درصد است.

وی بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به خوبی برنامه های اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرایی کرده و مجموعه گلخانه های زرندیه نمونه ای بارز از این برنامه ها است.

استاندار مرکزی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی الگویی مناسب برای مقابله با تحریم ها و بی اثر کردن دسیسه های دشمنان و بدخواهان نظام است.

آقازاده اظهار داشت: این ستاد در بخش های مختلف توسعه ای و محرومیت زدایی که به ایجاد اشتغال منجر شده، الگویی موفق است.

وی گفت: با مصرف بهینه آب و مساحت کمتر می توان بهره وری بیشتری داشت و گلخانه ها نقش مهمی در ارتقای تولیدات و افزایش توان صادراتی و ارزآوری دارند و باید از ظرفیت های بخش کشاورزی استان مرکزی در راستای افزایش سهم این حوزه در صادرات غیرنفتی بیش از پیش بهره برد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها