Portal_background_image

معاون استاندار: سهم استان مركزي از تسهيلات رونق توليد 12 هزار ميليارد ريال است

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: امسال سهم این استان از تسهیلات رونق تولید 12 هزار میلیارد ریال است.

سعید فرخی روز یکشنبه در جریان سفر به شهرستان زرندیه ضمن حضور در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و نیز بازدید از چند واحد صنعتی، به خبرنگاران گفت: دستورالعمل پرداخت این تسهیلات به تازگی ابلاغ و در استان مرکزی نیز سهم هر یک از بانک های عامل را مشخص شده و تلاش می شود که این مبالغ هرچه زودتر به صنعتگران پرداخت شود.

وی افزود: تسهیلات رونق تولید در اصل برای صیانت از اشتغال موجود و نیز کمک به نوسازی یا بازسازی واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

به گفته این مسئول، تنگنای اساسی تولیدکنندگان حوزه صنعت در استان مرکزی، تامین منابع مالی و سرمایه در گردش است زیرا با توجه به محدودیت منابع صنعتگران و نیز افزایش نرخ ها، تهیه مواد اولیه برای آنان مشکل شده و همچنین به دلیل اختلال ایجاد شده در بازارهای صادراتی، از حجم فروش آنها نیز کاسته شده است.

فرخی ادامه داد: از محل تسهیلات 12 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و نیز سهم سه هزار میلیارد ریالی اشتغال فراگیر و به همین میزان اعتبارات اشتغال پایدار روستایی برای تامین سرمایه در گردش و فعالیت واحدهای تولیدی استان مرکزی استفاده می شود.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: برای تقویت صادرات و تسهیل در یافتن بازار برای محصولات صنایع استان مرکزی با همکاری اتاق بازرگانی تلاش می شود که با ایجاد مراودات مناسب با کشورهای مختلف نسبت به یافتن بازارهای خارجی اقدام شود.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت پرداخت پول به کشاورزان بابت تحویل گندم در برنامه خرید تصمینی، گفت: اکنون هیچگونه بدهکاری به گندمکاران استان وجود ندارد و همه پول کشاورزان به مبلغ چهار هزار و 190 میلیارد ریال به آنان پرداخت شده است.

فرخی در مورد بخشودگی جرائم دیرکرد تسهیلات فعالان حوزه صنعتی اظهار داشت: امکان بخشودگی با توافق بانک در مورد وام های زیر یک میلیارد ریال وجود دارد اما در مورد وام های بیشتر از این سقف چنین امکان میسر نیست.

فرخی در مورد سفر به زرندیه، گفت: در جلساتی که صبح امروز برگزار شد، روند اجرای طرح های سرمایه گذاری و مشکلات موجود و نیز مشکلاتی که صنایع این شهرستان در خصوص بیمه، مالیات و موارد بانکی داشتند نیز بررسی شد.


دسته بندی

مدیر کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها