Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي در كارگروه امور اقتصادي و توليدي استان؛ سند راهبردي فرش دستباف استان مركزي تصويب شد

با حضور زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست کارگروه امور اقتصادی و تولیدی استان، سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی به تصویب رسید.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این نشست بر حمایت از فعالان بخش صنعت تاکید کرد و گفت: حل مشکل بیکاری و توسعه پایدار جامعه تنها در این صورت محقق می شود.

وی افزود: حمایت از بخش خصوصی در راستای توسعه اقتصادی در جامعه ایرنا اسلامی هنوز به یک فرهنگ تبدیل نشده و آحاد جامعه حل همه مشکلات را وظیفه دولت می دانند. 
وی ادامه داد: دستگاه های اجرایی به خصوص بانک های عامل باید حمایت از بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار دهند چرا که تنها در این صورت می توانیم آینده ایران اسلامی را بسازیم. 
استاندار مرکزی اظهار کرد: استانداری این استان نه تنها از شرکت های صنعتی و معدنی مستقر در استان حمایت می کند بلکه همه تلاش خود را در راستای جذب سرمایه گذاران در بخش های مختلف صنعتی به کار بسته است. 
وی اضافه کرد: سیاست این استانداری تاکنون صیانت از واحدهای تولیدی و فعال کردن واحدهای غیرفعال بوده است که در این مسیر ارزشمند انتظار می رود بانک های عامل نیز همه تلاش خود را به کار بگیرند.
ساخت واحد فرآوری شمش روی در محل معدن هفته امارت شهرستان شازند اولین دستور کار این نشست بود که اراضی مورد نظر سرمایه گذاران تحت تملک اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوه بود که مقرر شد اداره کل منابع طبیعی استان مرکزی به ازای اراضی مذکور، در نقطه دیگر این شهرستان زمینی را به تملک اداره اوقاف درآورد.
مهلت بازپرداخت تسهیلات از کشاورزان و دامدارن شهرستان فراهان دومین دستور کار این نشست بود که مقرر شد بر اساس بند (د) تبصره 11 قانون بودجه سال جاری بانک ها با کشاورزان و دامدارانی که به هر دلیلی دچار خسارت شده اند همکاری کرده و اصل تسهیلات را تا سه سال تمدید و سود تسهیلات را هم دریافت نکنند. 
ساخت پست برق شماره چهار شهرستان ساوه و سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی از دیگر مصوبات این نشست بود. 

گفتنی است سند راهبردی فرش دستباف استان مرکزی پس از تصویب در کارگروه اقتصادی استان به شورای برنامه ریزی ارجاع و در آنجا نیز باید به تصویب برسد و پس از آن کلیه اقدامات در خصوص فرش  بر اساس این سند صورت می پذیرد.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها