Portal_background_image

با حضور معاون عمراني استاندار؛ سمينار مشترك آموزشي ترويجي افزايش ضريب نفوذ بيمه كشاورزي برگزار شد

با حضور زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی سمینار مشترک آموزشی ترویجی افزایش ضریب نفوذ بیمه کشاورزی برگزار شد.

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در این نشست آموزشی گفت: بروز خسارات محصولات کشاورزی قابل پیش بینی و پیشگیری است و می توان با اقدامات ترویجی این خسارات را تا حد زیادی کاهش داد.

زندیه وکیلی عدم توجه به خسارات ناشی از بلایای طبیعی به منابع درآمدی روستائیان از جمله تخریب دامداریها را مورد نقد قرار داد و ابراز داشت: وقتی مناطق روستایی در معرض بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل قرار می گیرد، علاوه بر خانه ها به محصولات کشاورزی و دامداریها نیز آسیب می رسد . در این شرایط برای اسکان آسیب دیدگان برنامه ریزی و اقدام می گردد ولی برای منابع درآمدی آنها که تخریب شده فکر نمی شود.

وی بیمه محصولات کشاورزی و منابع درآمدی روستائیان را یکی از راهکارهای جبران خسارات دانست و گفت: شرکت های بیمه قسمتی از خسارات را جبران می کنند که بخش زیادی از آنهم توسط یارانه دولتی تامین می گردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی با عنوان این مطلب که در حال حاضر فقط 30درصد محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه قرار دارد؛ تصریح کرد: تنها راه منطقی افزایش میزان جبران خسارات محصولات کشاورزی و منابع درآمدی روستائیان، فراگیری گستره دامنه بیمه در مناطق روستایی یا به زبان ساده بالا بردن تعداد بیمه گزاران و موارد مشمول بیمه است.

زندیه وکیلی یکی از وظایف شرکتهای بیمه گر را ارائه خدمات ترویجی دانست و اضافه کرد: با توجه به پیشرفتهای چشم گیر علم در بخش کشاورزی، ارائه نظرات کارشناسی به کشاورزان در خصوص کاشت محصولات ، نوع ملک و محل وقوع آن ، روشهای کاشت، داشت و برداشت؛ با کمک سازمان نظام مهندسی کشاورزی ، می تواند در کاهش خسارات ناشی از سرمازدگی، خشکسالی ، سیل و آفات فراگیر محصولات کشاورزی، تاثیر زیادی داشته باشد.

وی برگزاری نشست های آموزشی ترویجی برای آگاهی بخشی و فراگیری دامنه بیمه محصولات کشاورزی و منابع درآمدی روستائیان را ضروری دانست و اضافه کرد: دستگاه های ذیربط با هماهنگی فرمانداریها و بخشداریها برای برگزاری نشست های آموزشی ترویجی در سطح شهرستانها برنامه ریزی نمایند و این موضوع را در راس کارهای خود قرار دهند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها