Portal_background_image

استاندار در نشست با نمايندگان سازمان‌هاي مردم نهاد استان: سمن ها بازوي فكري مسئولان براي توسعه استان هستند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد استان ، گفت: سمن ها و نهادهای مدنی بازوان فکری مسئولان دستگاه هایی اجرایی در مسیر توسعه پایدار این استان هستند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  وجود سمن ها فرصت مغتنمی برای مسئولان دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات در بخش های مختلف‌ بهداشت و درمان، آموزش، فعالیت‌های زیست محیطی، جوانان، بانوان و حتی مشارکت در به نظم و انضباط است. 

وی بیان کرد: اگر سمن‌ها و نهادهای مدنی در جامعه وجود نداشتند بسیاری از فعالیت‌ها در بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، آموزش و پرورش و بیمارستان ها دچار مشکل می‌شد، بنابراین از وجود سمن ها باید به بهترین شکل ممکن بهره گیری کرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: احزاب سیاسی در جامعه فعالیت می کنند اما فعالیت سمن‌ها برای تحقق خواست و اراده عمومی مردم و پیشرفت جامعه است و باید بین آنها تفاوت ویژه قایل شد. 

آقازاده بیان کرد: امروز در استان مرکزی بیش از 100 هزار نفر عضو رسمی سمن‌ها هستند که یک جمعیت قابل توجه است و می‌تواند یک الگو باشد.

وی عنوان کرد: استان مرکزی از باب سمن‌های قانونی جزو استان‌های فعال است و این یک فرصت ارزشمندی است که دولت باید از این سرمایه عظیم استفاده بی شمار داشته باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: فعالیت سمن‌ها یکی از بهترین هماهنگی‌ها و تعاملات میان مردم و دولت‌ها است و اگر این مهم در جامعه شکل گیرد بسیاری از مشکلات، فسادها، تبعیض‌ها و تنگناهای اجتماعی و فرهنگی در جامعه حل خواهد شد و این موضوع می‌تواند درجه دموکراسی، آزادی خواهی، شاخص سلامت و توسعه در هر کشوری باشد.

آقازاده عنوان کرد: اگر بتوان این تعاملات را میان سمن‌ها، دستگاه‌های دولتی، ملت و دولت برقرار کرد، به طور قطع آسیب‌های جامعه بیش از پیش کاهش می یابد.

وی گفت: این استان در سال آینده باید برنامه‌ ریزی‌ مناسبی در حوزه سمن ها داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: سمن ها و موسسات مدنی باید در هر جایی که نیاز است حضور داشته باشند و نباید در انجام امور کارها منتظر اعلام بخش دولتی باشند. 

«بهروز اکرمی» افزود: فعالیت و راه اندازی سمن ها نباید متکی به کمیت باشد بلکه کیفی گرایی و حضور موثر در مناسبات اجتماعی و فرهنگی باید سرلوحه امور این بخش از جامعه باشد. 

وی اظهار داشت: انتخابات سمن های استان مرکزی اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود و باید سیاستی اتخاذ شود که سمن های فعال و موثر حق شرکت در این فرآیند را داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: سمن ها و سایر نهادهای مدنی با هدف پرداختن به دغدغه های اجتماعی راه اندازی شده اند و فعالان این بخش نباید خود را به بخش دولتی وابسته کنند‌. 

اکرمی بیان کرد: فعالیت ها و اقدامات برنامه ریزی شده در سمن ها متفاوت از بخش دولتی است و فعالان این بخش باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. 

وی افزود: مشارکت داوطلبانه و بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند مردمی باید ملاک فعالیت سمن های استان باشد و از وابستگی به بخش های دیگر پرهیز شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اضافه کرد: سمن ها و انجمن های مردمی در راستای رسیدگی هر چه بیشتر به چالش های اجتماعی ایجاد شده اند و باید از هر گونه فعالیت های سیاسی در این مجامع پرهیز شود. 

اکرمی افزود: نمایندگان سمن ها و نهادهای مدنی به غیر از شورای تامین می توانند در تمام نشست های استانداری مرکزی شرکت کنند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها