Portal_background_image

استاندار عنوان كرد: سلامت و اخلاق مهمترين رسالت روابط عمومي ها در امر اطلاع رساني است

زمانی قمی در بیست و ششمین جلسه هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان که به مناسبت هفته روابط عمومی در محل دفتر ایشان برگزار شد، سلامت و اخلاق را مهمترین رسالت روابط عمومی ها و رسانه ها در امر اطلاع رسانی دانست.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: روابط عمومی ها حلقه اتصال مردم و دولت هستندو در شرایطی که  عصر انفجار اطلاعات و تحولات علمی شگرف می باشد این حوزه باید مورد توجه قرار گرفته و به آن بها دهیم.

وی افزود: روابط عمومی ها باید نسبت به بروز رسانی و بهره گیری از شیوه های علمی نوین  در امر اطلاع رسانی و ارتباطات تلاش کنند.

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان گفت: رسالت مهم حوزه اطلاع رسانی و روابط عمومی ها گفتمان سازی، تقویت همگرایی جمعی در امور و انعکاس واقعیت هاست و این موضوعات بر پایه ارزش و اخلاق استوار است.

زمانی قمی با اشاره به اینکه در انتقال پیام باید صحت و درستی آن رعایت شود، ابراز کرد: در ابعاد وسیع برخی از پیام ها منتقل نمی شوند و به گوش مردم نمی رسند و درخصوص آنها اطلاع رسانی خوبی صورت نمی گیرد که این عدم سلامت پیام باعث ایجاد عدم باور و اعتماد در جامعه می شود که این موضوع خود مسبب بسیاری از آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: اعتمادسازی در جامعه سرمایه بزرگی است که بخش مهم آن با شیوه های اطلاع رسانی هدفمند، شفاف و علمی ایجاد می شود.

استاندار مرکزی با تاکید بر انعکاس و توصیف عملکرد دولت بر مبنای واقعیت، گفت: هر روابط عمومی صاحب فکر است و انعکاس موثر و صحیح عملکرد دولت یکی از وظایف مهم روابط عمومی دستگاه های اجرائی است و هر گونه اغراق و یا کم توجهی در این خصوص می تواند آسیب زا باشد.

زمانی قمی با بیان اینکه گفتگوی ما با جامعه باید شرافتمندانه باشد، گفت: دولت تدبیر و امید صداقت و تعهد در کار و پاکدستی را سرلوحه کار خود دارد و با انعکاس صحیح و موثر مسائل باید تقویت اعتماد مردم به مردم، مردم به دولت و دولت به مردم صورت بگیرد.

 وی خاطرنشان کرد: اعتماد عمومی جامعه در سال های قبل به دلیل برخی سیاست های نادرست برپایه تبلیغات دروغ و اغراق آمیز، آسیب دیده و امروز دولت باور دارد که باید با مردم صریح و بی پرده سخن بگوید و مردم را در امور شریک خود می داند.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: سالجاری بسیار حساس و پر کار است و با شیوه های علمی اطلاع رسانی باید حاشیه های مخربی را که به ناحق برای دولت می سازند خنثی کرد و آرامش و تقویت مشارکت مردمی در امور را روز به روز گسترش داد.
رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان تصریح کرد: با توجه به اقتضائات امسال باید همایش تخصصی روابط عمومی های استان با دعوت از شخصیتها برگزار و کمیته بندی لازم صورت گرفته و با توجه به حساسیت امسال برنامه ریزی لازم انجام شود.

زمانی قمی  انتقاد سازنده درخصوص برنامه های دولت را پسندیده عنوان کرد و افزود: انتقاد در آموزه های دینی ما امری  پسندیده است ولی مجادله که از اثرات آن تخریب، تفرقه و نا امیدی در جامعه می باشد امری نکوهیده به شمار می رود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: انقلاب اسلامی بر پایه اخلاق بنا شده و خروج از دایره اخلاق،تخریب را در پی دارد و در این میان رسانه های جمعی و روابط عمومی ها به عنوان پیشقراولان حوزه فرهنگ و اطلاع رسانی باید معتقد به اخلاق و عمل کننده به آن باشند و تخریب را در هر صورت نکوهیده بدانند.

وی افزود:حمله به سیاست های خارجی دولت به ناحق انجام می شود چرا که کارهای مثبت زیادی پس از برجام انجام شده است.

رئیس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اظهار کرد: کمترین اثر مثبت برجام این بود که دولت امروز توانسته است راه ورود تجهیزات پیشرفته برای تولید و حوزه سلامت را به کشور باز کند و نباید اجازه داد این دستاوردهای مهم در برخی دروغ ها و تهمت های ناجوانمردانه کم اثر جلوه داده شود.
زمانی قمی تصریح کرد: چندی پیش عملیات اجرایی کوره ذوب سیلیس ساینای دلیجان برای اولین بار در کشور آغاز شد و اولین کلینیک تخصصی چشم پزشکی در اراک راه اندازی شده که بنا به گفته مسئولان آن، قبل از برجام امکان واردات تجیهزات آنها به کشور وجود نداشت.

مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز اظهار کرد: هفته روابط عمومی و اطلاع رسانی از 27 اردیبهشت تا دوم خردادماه بود که در این ایام برنامه های متنوعی از جمله برنامه ویژه این روز ، تجلیل از پیشکسوتان روابط عمومی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و...  ابرگزار شد.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان ابراز کرد: هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان تاکنون 25 جلسه برگزار نموده است که آموزش و توانمندسازی روابط عمومی ها ،به روز شدن مهارت ها، هم افزایی توان و امکانات و استقرار شیوه های نوین روابط عمومی  مهمترین هدف این شورا است.

وی گفت: اطلاع رسانی بهنگام و کیفی با همکاری رسانه ها در عملکرد دولت مقوله مهمی است که با شکل گیری خانه مطبوعات استان مرکزی به عنوان مرجع رسمی رسانه های منطقه ابعاد جدیدی گرفته است.

گفتنی است در این نشست اعضای  هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان در خصوص دستاوردها و برنامه های این حوزه گزارش دادند.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها