Portal_background_image

استاندار مركزي: سلامت مردم در مقابل ويروس كرونا مقدم بر هر كاري است

استاندار مرکزی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان گفت: سلامت و حفظ جان مردم در مقابل ویروس کرونا در این استان مقدم بر هر کاری است و برای ضررهای اقتصادی ناشی از این ویروس، پس از پشت سرگذاشتن شرایط فعلی، تصمیم‌گیری می‌شود.

سید «علی آقازاده»  با بیان تغییر نام این ستاد به ارایه ندادن خدمات سفر به مسافران در ایام نوروز افزود: هر سال در روزهای پایانی سال این ستاد برنامه‌های مختلفی برای استقبال از مسافران نوروزی داشت اما امسال به دلیل شرایط حاکم بر کشور نه تنها خدماتی به مسافران ارایه نمی‌شود، بلکه به دلیل حفظ سلامت مردم این استان و مسافران، ترددها با محدودیت جدی همراه می‌شود.

وی بیان کرد: انتظار است مردم فهیم استان مرکزی در ایام نوروز همه در خانه‌های خود بمانند و تا وضعیت سفید اعلام نشده به توصیه‌های پزشکی توجه کنند.

استاندار مرکزی ادامه داد: یکی از عوامل مهم در کاهش این ویروس قطع اجتماعات است و باید مردم تا حد امکان از ترددهای شهری نیز خودداری کنند.

آقازاده عنوان کرد: استان‌هایی که استان مرکزی را مقصد سفر داشته‌اند به هیچ عنوان به این استان تردد نکنند زیرا در بسیاری از شهرستان‌ها اجازه عبور هم به آنها داده نمی‌شود.

وی گفت: تمام محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌ها تنها برای حفظ سلامت مردم است و باید مردم در این راستا بیش از بیش کمک دهند تا این ویروس مهار شود.

استاندار مرکزی اضافه کرد: ویروس کرونا خسارت‌های اقتصادی زیادی را به جامعه و به ویژه بخش خصوصی وارد کرده که به طور قطع دولت در آینده نزدیک راهکارهایی برای کاهش بخشی از این خسارات ارایه می‌دهد.

آقازاده گفت: هر نوع مرخصی و ماموریت برای فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان مرکزی تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری ممنوع است و فرمانداران مکلف به استقرار در محل خدمت خود هستند.

وی تصریح کرد: احتمال شیوع موج دوم این بیماری در روزهای نخست فروردین‌ماه وجود دارد و باید همه تدابیر در این راستا اندیشیده شود.

معاون عمرانی استانداری مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: دستگاه‌های خدمات رسان و امداد و نجات در ایام نوروز باید در آماده باش کامل باشند.

«مهدی زندیه وکیلی» افزود: این استان در سال جدید پذیرای هیچ مسافر نوروزی نیست و محدودیت‌های تردد به این استان جدی است.

وی عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بارش‌های قابل توجهی در روزهای پایانی سال و فروردین‌ماه سال آینده در استان مرکزی پیش‌بینی شده که باید تدابیر لازم برای مقابله با سیل احتمالی نیز اندیشیده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این نشست گفت: مجموعه مراکز پذیرایی و مسیرهای گردشگری بیشتر نقاط این استان به حالت تعطیل درآمده است.

«علیرضا ایزدی» عنوان کرد: بسیاری از مراکز با وجود ضربه‌های اقتصادی سنگین به دلیل این ویروس، اقدام به تعدیل نیرو کرده‌اند که این مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: آیین‌های بومی و محلی نوروز امسال در هیچ نقطه شهری و روستایی این استان برگزار نمی‌شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها