Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: سلامت انتخابات در گرو فعاليت قانونمند بخشداران است/ توزيع مواد غذايي در ايام انتخابات يعني سرقت راي

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مشورتی بخشداران که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توزیع مواد غذایی در انتخابات بازی کردن با فهم و اندیشه مردم و سرقت رای است، بخشداران باید این موضوع را رصد کرده تا مطابق قانون برخورد شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شرایط حساسی را پیش رو داریم و طبیعی است  مسئولیت های بسیار سنگینی متوجه بخشداران است.

وی افزود: برگزاری انتخاباتی سالم، قانونمدار و با حضور و مشارکت حداکثری مردم از اهداف دولت در برگزاری انتخابات است و  ما بعنوان دولت نه خود را قیم مردم می دانیم و نه کار داریم که چه کسی می خواهد به چه کسی رای دهد .

استاندار مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید  در شرایط استثنائی و کاملا غیر قابل مقایسه با ادوار پیشین در کشور  مستقر شد و توانست اقدامات و دستاوردهای خوبی برای کشور داشته باشد که نه تنها  این اقدامات گفته نمی شود بلکه به ناروا چیز دیگری گفته می شود.

وی افزود: بخشداران باید دفاع از عملکرد دولت را به طور جدی دنبال کنند و این امر  ربطی به تبلیغات و انتخابات ندارد چرا که  دولت جمهوری اسلامی اقداماتی را انجام داده است که باید به مردم اطلاع رسانی شود.

زمانی ادامه داد: کسانی نمی خواهند این اقدامات برای مردم بیان شود و هیاهو می کنند آنها باید توبه کنند و باید جلوی آنها گرفته شود زیرا رخدادهایی را باعث می شوند که هم اخلاقی نیست ،  هم دینی نیست و هم مغایر با قانون است .

وی افزود: بخشداران باید در بیان عملکرد دولت واقعیتها را بگویند و اغراق نکنند و از مواضع خود محکم دفاع  نمایند و  کار قانونی خود را انجام دهند چراکه هیچ چیز بهتر از صدق و راستگوئی و درستی نیست ما نتیجه دروغ و ریا را در جامعه دیده ایم، مردم به دروغ و ریا واکنش نشان می دهند و فطرت آنها راه درست و صحیح را تشخیص می دهد.

استاندار مرکزی گفت: افرادیکه تا دیروز مسبب این همه فجایع اخلاقی و سیاسی در کشور بودند امروز می گویند که ما می خواهیم فقرا و جامعه را نجات دهیم این که امری معلوم است و همه می دانند که شما چه کرده اید.

زمانی قمی تصریح کرد: انتخابات به سرعت می گذرد ولی آنچه باقی می ماند کارنامه رفتار ماست و اگر در این میان بتوانیم اخلاق را در جامعه ترویج کنیم پیروز هستیم .

زمانی قمی درخصوص توزیع مواد غذایی و کالا توسط نامزدها در انتخابات، گفت : با این رفتار، سیستم و روش کاملا مخالف هستیم نفرین خدا و رسول خدا بر کسانیکه توزیع  کالا و جنس و نان و ...برای رای  را در کشور مرسوم کردند و  با فهم و اندیشه مردم بازی کردند و بجای ترویج فرهنگ کار صف های مستمری بگیر را طولانی کردند من نمی گویم که ما نباید مستمری بگیر داشته باشیم ولی اینکه خوشحال شویم صف 100 متری به 200 یا 300 نفر برسد به کشور خیانت  کرده ایم،  پس فرهنگ کار و تلاش چه می شود ؟

وی بر اجرای مر قانون از سوی بخشداران تاکید کرد و ادامه داد: بخشداران باید در رو ستاها دقیق  رصد کنند که چه کسی بین مردم مواد عذایی توزیع کرده است و  این موضوع باید مورد توجه دستگاه های اجرائی نیز قرار بگیرد .

استاندار مرکزی عنوان کرد: اگر در این زمینه به موضوعی برسم دین و وجدان خود را زیر پا نمی گذارم من در خانه نشینی با اهل حقیقت و آدم های درست کار را با صدارت و وزارت  با اهل ریا را ترجیح می دهم و در مورد این تخلفات سر سوزن هم کوتاهی نمی کنم و باید منتظر باشند تا در جمع بزرگی در این مورد صحبت کنم و مستقیماً نام می برم.

زمانی قمی ابراز کرد: اینها همه زیر پا گذاشتن اخلاق و توسل به ریا و  عوام فریبی است که  نه انقلاب اسلامی آن را می پسندد،  نه مسیر امام راحل و  نه سنت مقام معظم رهبری است و نه وجدان و اخلاق آن را  می پسندد،  توزیع مواد غذایی با هر روشی یعنی سرقت و دزدی رای فقط همین است.

وی ادامه داد: همانقدر که من بعنوان مسئول امنیت برای کاهش سرقت در خانه های مردم وظیفه دارم در این زمینه هم مسئولیت دارم و کوتاه نمی آیم اینگونه نیست که هر کاری می خواهند بکنند و فکر کنند کسی متوجه نمی شود .

استاندار مرکزی گفت: فردی که کاندید شده است  مگر عین دین است که از دین حرف می زند، باید برنامه هایش را بگوید اگر مردم موافقت کردند که او انتخاب شده و مبارک است ،نه اینکه از قبل بگوئیم اگر با این طرف هستید از انگلیس و اگر در طرف دیگری هستید از اهل بیت هستید،چه کسی این را گفته؟

زمانی قمی گفت: شما که از دیوار سفارت بالا می روید و میلیارد ها دلار به کشور ضربه می زنید و کشور را بدنام می کنید از اهل بیت هستید و ما که می گوئیم این کار را نکنید که نان مردم بریده شود و کشور در انزوا برود خارجی هستیم ؟

استاندار مرکزی ابراز کرد: مگر ما بر اساس نص صریح اسلام موظف نیستیم اسرار مردم را بپوشانیم ؟ چیزی را درست می کنیم و در انزار مردم می گوئیم، چقدر با سیره علی ابن ابی طالب (ع) فاصله گرفته ایم اگر ما به سیره آن حضرت مراجعه کنیم آیا حق داریم در زندگی افراد سر بکشیم؟

زمانی قمی گفت : در اداره کشور دو روش و دو فرهنگ است یک فرهنگ می گوید با اخلاق رفتار کنیم، دروغ نگوئیم، تهمت نزنیم،  اگر صد تومان در خزانه است وعده 200 تومان به مردم ندهیم و  فرهنگ دیگر می گوید هر چه دلت می خواهد بگو .

استاندار مرکزی گفت: تا دولت یازدهم به 14 هزار روستا گازرسانی شده بود که در دولت تدبیر و امید 9 هزار روستا گازرسانی شد، بیش از 300 میلیارد تومان به دهیاریها در این دولت کمک شد و بسیاری از اقدامات دیگر که باید به مردم  اطلاع رسانی شود تا روحیه امید در آنها افزایش یافته و بیش از پیش به کار و تلاش بپردازند.

گفتنی است در این نشست حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان نیز سخنانی را بیان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها