Portal_background_image

سفر هیات تجاری طراز اول کشور افعانستان به استان مرکزی

در طی نشستی با حضور استاندار ،معاون وزیر بازرگانی افعانستان ، رئیس کمیسیون اقتصادی پارلمان افغانستان ، رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران و مسئولین استانی و تجار طراز اول افغانی از تعدادی از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرک صنعتی کاوه استان مرکزی بازدید به عمل آمد .

علی اکبر شعبانی فرد استاندار مرکزی در این نشست طی سخنانی به معرفی امکانات و پتانسیل های موجود در استان پرداخت و اظهار داشت : استان مرکزی به دلیل داشتن 3 منطقه ویژه اقتصادی توانایی تولید محصولات مختلف و صادرات آنها را به کشورهای دیگر از جمله کشور افغانستان را داراست .
وی میزان صادرات سالیانه استان را 700 میلیون دلار عنوان نمود و ادامه داد : استان مرکزی آمادگی ارائه خدمات فنی و مهندسی و انتقال نیروی متخصص را به کشورهای دیگر دارد .
استاندار مرکزی تنوع در تولیدات محصولات استان را منحصر به فرد و ویژه توصیف نمود و اذعان داشت : 4/1 صنعت کشور با قابلیت های فراوان در این استان قرار گرفته است و در بحث تولید محصولات کشاورزی نیز سالیانه شاهد رشد بسیار خوبی در میزان این تولیدات هسیتم .
در ادامه این نشست محمد شریف شریفی قائم مقام و معاون وزیر تجارت و صنایع و معادن افغانستان با بیان این مطلب که کشور افغانستان علاقه مند است تا روابط بسیار خوبی را با کشور ایران به خصوص استان مرکزی برقرار نماید تصریح کرد : به دلیل وجود مشترکات دینی و زبانی و همسایگی کشورهای ایران و افغانستان ارتباط تجاری این دو کشور می تواند مزایای بسیار خوبی را برای هر دو کشور به ارمغان داشته باشد .
گفتنی است شریفی هدف از این سفر را آشنایی با توانمندیهای واحدهای صنعتی و تولیدی کشور ایران در استان مرکزی برشمرد .


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها