Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: کار فرهنگی و توجه به تعالیم اسلامی و قرآنی سرلوحه کار دولتمردان است

حسن بیگی در مراسم اهدای 5000 جلد قرآن از سوی خیرین به شهرستان محلات که در مهد قرآن و عترت این شهرستان برگزار شد، گفت: کار فرهنگی و توجه به تعالیم اسلامی و قرآنی سرلوحه کار دولتمردان است.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: در سطح کشور به برکت اسلام، علوم اسلامی، قرآن و نهج البلاغه فعالیت های گسترده ای اجرایی شده که  نتیجه انقلاب اسلامی است که با رهبری پیامبرگونه امام(ره) و بعد از آن رهبر معظم انقلاب اسلامی شکل گرفته و هدایت شده است.

وی بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور قرآن تدریس نمی شد و معلمان تعلیمات دینی در مدارس به اندازه کافی در  رابطه با علوم قرآنی توجیه نبودند درحالیکه در حال حاضر فضای کشور دینی و قرآنی است و سمت و سوی نظام اهمیت دادن به مسائل قرآنی و علوم دینی است.

سرپرست استانداری مرکزی ابراز کرد: امروزه زمینه برای مطالعات دینی، قرآنی و تفسیر بسیار مهیا است و این برای نظام جمهوری اسلامی افتخار است که توانسته با برنامه ریزی خوب، نسل کشور را بعنوان یک نسل قرآنی تربیت کند.

حسن بیگی عنوان کرد: وظیفه ما بعنوان نماینده دولت این است که از فعالیت های قرآنی در کنار چاپ و نشر قرآن که کار بسیار با اهمیتی است حمایت کنیم  و جوانان را به یادگیری و حفظ قرآن کریم که امر بسیار مهم و اساسی می باشد، تشویق نمائیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های مهم ما در کنار حفظ قرآن این است که اقداماتی را تدوین کنیم که نسل آینده از سنین کودکی با مباحث قرآنی مانوس شوند.

استان مرکزی به عنوان اولین استان در سطح کشور در اجرای طرح نورباران پیش قدم شده و پس از هماهنگی های لازم در سطح استان و برخی شهرستانها که هم اکنون نیز ادامه دارد در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی زمینه چاپ و اهدای بیش از 30 هزار جلد قرآن کریم در سطح شهرستانهای اراک، محلات،  شازند، زرندیه و دلیجان فراهم شده که انشاء الله این قرآنها تا اردیبهشت ماه سال 94 تحویل خواهند شد .

در محلات به عنوان اولین شهر استان مرکزی با هدف توسعه فرهنگ قرآنی با کمک های خیرین قرآنی این شهرستان بستر لازم برای چاپ و اهدای 5000 جلد قرآن فراهم گردید که پس از مراسم نمادین رونمایی، قرآن ها به مساجد و حسینیه ها و هیأت های مذهبی، مراکز قرآنی مدارس، دانشگاه ها و پایگاه های بسیج در شهرهای محلات و نیم ور و روستاهای تابعه اهداء خواهد شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها