Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: چرخ توسعه با تفکر ناب دینی شتاب می گیرد

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی در آیین امتحانات پیش حوزوی استان مرکزی، گفت: دانش اسلامی در حوزه علمیه نیاز روز است و چرخ توسعه با تفکر ناب دینی سریعتر می چرخد.  

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: شاگردانی که به حوزه های علمیه راه پیدا می کنند باید حفظ قرآن و نهج البلاغه را در دستور کار خود قرار دهند و در کنار علوم دینی با قرآن و نهادینه کردن فرهنگ قرآنی مأنوس شوند.

 وی بیان کرد: محور حرکتی نظام دینی و ارزشی ما مبانی قرآن است که فراهم کردن زمینه برای ترویج و توسعه این مبانی باید مورد توجه همه مسئولین و متولیان امر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز اظهار کرد: نسل جدید انقلاب با حضور در صحنه های مختلف به دشمنان اعلام کردند که جزو یاران امام عصر(عج) بوده با پوشیدن لباس پر افتخار روحانیت همچون شهید بهشتی و شهید صدر و شهدای روحانی آماده دفاع از مقدسات اسلام و شیعه هستند.

آیت الله قربانعلی نجف آبادی ادامه داد: کسب علوم دینی مقدمه ای برای رسیدن معرفت، ایمان و ولایت است که طلبگی این راه را برای جوانان هموار تر می کند.

وی افزود: در حوزه علمیه اراک علمای بزرگی همچون آیت الله گلپایگانی، آیت الله اراکی، امام خمینی(ره) و آیت الله کمره ای تحصیل کرده اند که توانسته اند تأثیر زیادی را در دنیای اسلام و جهان تشیع داشته باشند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها