Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: همدلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت، رمز پیشرفت و توسعه کشور است

حسن بیگی در جلسه مشترک کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان و شهرستان خمین که همزمان با هفته فرهنگی این شهرستان برگزار شد، گفت: همدلی و هم‌زبانی بین دولت و ملت، رمز پیشرفت و توسعه کشور است.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان دولت و ملت، همدلی و هم زبانی، ابراز کرد: باید به این امر ایمان راسخ پیدا کنیم که همدلی و همزبانی  بین دولت و ملت راه دستیابی به نتایج مطلوب و پیشرفت و توسعه کشور است و باید از ظرفیت  مردم و گروه های مردمی در این راستا استفاده کنیم.

حسن بیگی درخصوص برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی، گفت: جلسات این شورا باید به تفکیک هر شهرستان تشکیل شود و مطالب کلی در این شورا مطرح گردد.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به تدوین سند توسعه فرهنگی استان مرکزی، اظهار کرد: این سند بعد کشوری پیدا کرده است و  طرح های پیش بینی شده  آن در جلسات وزارت کشور مطرح  گردیده و جنبه ملی خواهد یافت.

حسن بیگی با بیان اینکه برگزاری هفته های فرهنگی بازخورد خوبی را در پی داشته است، عنوان کرد: اهداف زیادی برای برگزاری هفته های فرهنگی ترسیم شده است که مهمترین آن ایجاد جنب و جوش در دوازده شهرستان استان است و مردم باید با تمام وجود و با کمک دستگاه های اجرایی در هفته های فرهنگی، شهرستان خود را ارزیابی و نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی نمایند.

سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه برای رفع مشکلات در استان باید کمیته های کارشناسی تشکیل شود، تصریح کرد: در زمینه های مسائل دینی از جمله نماز و زکات باید بطور ویژه فرهنگ سازی شود و در این راستا از مشارکت مردم استفاده گردد.

حسن بیگی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد(سمن ها) در برنامه ها و اهداف، موجب تولید سرمایه های اجتماعی می شود، افزود: باید از این ظرفیت ها برای پیشبرد بهتر امور استفاده کنیم و زمینه را برای فعالیت بیش از پیش آنها فراهم نمائیم.

وی عملکرد درست مسئولین و برخورد مناسب با ارباب رجوع  را در جذب افراد به نظام مؤثر برشمرد و  گفت: از این طریق می توانیم عاملی برای تقویت و حفظ نظام باشیم و این امر باید همواره مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

وی بیان کرد: همه دستگاه های اجرایی استان باید عضو ستاد بزرگداشت مقام معلم باشند و برنامه هایی را ارائه دهند که نسل جوان با دیدگاه های استاد مطهری آشنا شوند.

گفتنی است سرپرست استانداری مرکزی در بدو ورود به شهرستان خمین با حضور در گلزار شهدای گمنام این شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها