Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: نرخ تورم در استان مرکزی از میانگین کشوری کمتر است

حسن بیگی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری با بیان اینکه نرخ تورم در سال 1393 در کشور 14/8 درصد بوده است، گفت: این رقم در استان مرکزی 12/4 درصد بود که  نشان‌ دهنده کاهش نرخ تورم نسبت به میانگین کشوری در این استان است.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه نرخ تورم در سال 1391 در کشور  به میزان 33/8 درصد و در استان به 38 درصد رسیده بود، اظهار کرد: تیم اقتصادی دولت یازدهم عمده مشکلات اقتصادی کشور را ناشی از بالا بودن نرخ تورم دانست و برهمین اساس سیاست های خود را در جهت کاهش نرخ تورم به کار گرفت.

وی افزود: سیاست‌های دولت موفقیت آمیز بود و توانست نرخ تورم را تا پایان سال 1392 به رقم 32/1 درصد در کشور برساند که این رقم در استان مرکزی به میزان 33/9 درصد رسید.

 سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: روند کاهشی نرخ تورم در سال 1393 نیز ادامه پیدا کرد و این رقم تا پایان سال به میزان 14/8 درصد در کشور و  12/4 درصد در استان مرکزی  رسید.

حسن بیگی با بیان اینکه دولت با کاهش نرخ تورم موفقیت بزرگی را در کنترل یکی از شاخص های حیاتی اقتصاد کشور به دست آورد، خاطر نشان کرد: دولت توانست با ایجاد آرامش در میان مردم و همچنین کنترل رشد نقدینگی گام های بزرگی را در این زمینه بردارد و به موفقیت هایی دست یابد که نتایج آن در استان مرکزی نیز مشهود بوده و در سال 93 نرخ تورم در این استان نسبت به میانگین کشوری کاهش یافته است.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها