Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: مهندسین نقش مهمی در کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی و تحقق اقتصاد مقاومتی دارند

حسن بیگی در پیامی به مناسبت روز مهندس آورده است: مهندسين متعهد ايراني اسلامي می توانند با مجاهدت و خلاقيت و  اراده مثال زدنی خویش تحريم‌ها را بي‌اثر نموده و زمینه ساز کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی و متعاقب آن تحقق اقتصاد مقاومتی بر اساس سیاستهای ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب باشند.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: مهندس در اندیشه و تاریخ ارزنده ایران اسلامی یادآور و تداعی کننده ابتکار، نوآوری و خلاقیت است و در این زمینه ایرانیان در زمره پیشگامان محسوب شده و اندیشه های ناب و نگاه مدقانه دانشمندان تاریخ پرافتخار ایران اسلامی نظیر خواجه نصیرالدین طوسی، فارابی، ابوریحان بیرونی و ابن سینا مؤید این ادعا و در عصر حاضر نیز الهام بخش طرح‌های نو در جهان به شمار می‌رود.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی ایران، نقش قشر تحصیل کرده و بخصوص جامعه مهندسان در توسعه و پیشرفت ایران اسلامی بسیار پررنگ بوده است، حضور این گروه در پیکر بندی ساختار انقلاب، دفاع مقدس و همچنین دوران سازندگی و بعد از آن بر همگان مشهود است.

سرپرست استانداری مرکزی ادامه داد: پنجم اسفند ماه روز مهندس است، زادروز خواجه نصيرالدين طوسي كه در علوم مهندسي، اخلاق و ریاضیات سرآمد و منشاء تحولات گسترده ای در عرصه های مهندسي دوران خود و اعصار بعد از آن بود، اين بزرگ مرد فرهيخته تاريخ ايران زمين ميراثي از خود بر جاي گذاشت كه امروزه جامعه مهندسي به آن مباهات مي نمايد؛ انتخاب روز تولد خواجه نصير الدين طوسی به عنوان روز مهندس در تقويم رسمي ملت بزرگ ايران انتخابي مناسب و الهام بخش بوده و بیانگر شأن و منزلت مهندس ایرانی در تاریخ مهندسی جهان است.

وی بیان کرد: امروزه سازمان نظام مهندسی از مجموعه های بسیار ارزشمند و توانمند و با ظرفیت بسیار بالا در حوزه های نظام فنی اجرایی و پروژه های عمرانی است که مایه مباهات می باشد، آنهم به دلیل حضور نخبگان این قشر و عزیزانی که با عنایت به تجارب و تخصص خود می توانند در حوزه عمران و آبادانی کشور موثر و مفید باشند، تلاشگرانی که به فرموده مقام معظم رهبری حضورشان در این عرصه مهندسی یک جهاد اقتصادی و در حکم جهاد فی سبیل ا... است، خود و تبديل به فرصتي براي پيشرفت و سازندگي كشور كردند.

 حسن بیگی تصریح کرد: در سال"اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" و در شرايطي كه دشمنان انقلاب اسلامي تحريم عليه نظام اسلامي را تشديد كردند، مهندسين متعهد ايراني اسلامي می توانند  با مجاهدت و خلاقيت و اراده مثال زدنی خویش تحريم‌ها را بي‌اثر نموده و زمینه ساز کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفتی و متعاقب آن تحقق اقتصاد مقاومتی بر اساس سیاست های ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب باشند.

وی در پایان آورده است: اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تلاش گران عرصه مهندسی و گرامیداشت یاد و خاطره 1400 شهید مهندس بالاخص شهيدان تهراني مقدم، احمدي روشن، شهرياري، رضايي‌نژاد و علی محمدي، این روز پرافتخار را به همه مهندسان متعهد ایران اسلامی به ویژه خانواده بزرگ نظام مهندسی استان مرکزی تبریک گفته، توفیقات روزافزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت کشور در  سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها