Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه فعال اولویت کاری فرمانداران است

حسن بیگی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: فرمانداران فعال سازی واحدهای تولیدی تعطیل  یا نیمه فعال و تکمیل پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد را با جدیت پیگیری و در اولویت کاری خود قرار دهند.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: فرمانداران باید با برگزاری جلسات فعال شدن این واحدهای تولیدی و همچنین تکمیل پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد را پیگیری نمایند و گزارش اقدامات خود را در کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه با انجام این اقدامات زمینه برای ایجاد 20 هزار شغل جدید فراهم می شود، بیان کرد: با فعال شدن واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه فعال، هم استمرار کار برای نیروهای انسانی شاغل و هم زمینه برای اشتغال نیروی انسانی جدید فراهم می شود.

سرپرست استانداری مرکزی ابراز کرد: نرخ بیکاری در استان مرکزی حدود هفت درصد است که این شاخص نسبت به وضعیت دیگر استان های کشور روند مناسب تری دارد.

حسن بیگی با بیان اینکه 4 درصد از 13 درصد بودجه استانی در اختیار شورای برنامه ریزی و توسعه است، ادامه داد: برای حرکت در مسیر توسعه فرمانداران باید موانع پیش روی سرمایه گذاری در استان را برداشته و شرایط را برای حضور بخش خصوصی فراهم کنند.

وی با تأکید بر فراهم کردن شرایط برای ایجاد اشتغال روستایی، ابراز کرد: نظرات استان درخصوص موارد و جزئیاتی که برای اجرای طرح ابلاغی از سوی دولت مبنی بر توسعه کارآفرینی در روستاها مطرح می باشد، باید به وزارت کشور منعکس گردد.

حسن بیگی بیان کرد: بحث اشتغال روستایی از سوی فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و بانک های استان باید با برنامه ریزی و جدیت پیگیری شود.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه خوشبختانه در حال حاضر با ابلاغ سیاست‌های کلی از سوی مقام معظم رهبری و عملکرد بسیار خوب دولت یازدهم شاهد ایجاد محیطی امن همراه با آرامش در اقتصاد کشور هستیم، تصریح کرد: امید است با همکاری دستگاه های اجرایی و بانک ها بتوانیم در جهت رسیدن به توسعه پایدار و رفع مشکلات استان از جمله معضل اشتغال گام های مؤثری برداریم.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: دراستان مرکزی 800 طرح جدید سرمایه گذاری پیشرفت فیزیکی یک تا 99 درصد وجود دارد.        

علیرضا زاوشی بیان کرد: استان مرکزی سهم شش و هفت صدم درصدی در طرح های سرمایه گذاری دارد.

وی بیان کرد: 33 درصد از مجموع واحدهای صنعتی استان مرکزی در کلان شهر اراک واقع شده است.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: اینک 409 واحد صنعتی تعطیل در استان مرکزی وجود دارد که بر اساس سند اشتغال استان باید زمینه ورود مجدد این صنایع زیان ده به چرخه تولید و اقتصاد فراهم شود.        

گفتنی است بررسی طرح های اشتغال و سرمایه گذاری صنعتی و ارایه گزارش مصوبات برنامه های اشتغال روستایی از دیگر موارد مطرح شده در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان مرکزی بود.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها