Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی : دهیاران باید ایجاد اشتغال پایدار در روستاها را در اولویت قرار دهند

حسن بیگی در همایش بانوان دهیار و بانوان عضو شوراهای اسلامی که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) در محل استانداری برگزار شد، اشتغال را یکی از مؤلفه های توسعه برشمرد و گفت: دهیاران باید ایجاد اشتغال پایدار در روستاها را در اولویت قرار دهند.

حسن بیگی سرپرست استانداري مركزي با بيان اينكه اشتغال یکی از مؤلفه های توسعه است، تصريح كرد: دهياران با توجه به وظايف و مسئوليت‌هايي كه برعهده دارند بايد بكوشند تا وضعيت اشتغال و گردشگري را در روستاها ارتقا دهند.

حسن‌بيگي بر ایجاد زیرساخت های لازم برای اشتغال جدید در روستاها تأکید کرد و گفت: ریاست محترم جمهور، موضوع اشتغال و كمبود آب را به عنوان بزرگترین منکر و توسعه را بزرگترین معروف نام برده اند که مسئولان بايد در راستاي رفع اين دو مشكل اهتمام ويژه داشته باشند.

سرپرست استانداري مركزي با اشاره به اینکه بانوان در تمام دوران در تحولات کشور تأثیر گذار بوده اند، اظهار كرد: بانوان ایرانی به طور مستقيم و غيرمستقيم در امور كشور دخالت داشته‌اند و برهمين اساس نقش بانوان در پيروزي انقلاب اسلامي، جنگ تحميلي، دوران سازندگی و مقابله با تحریم ها غيرقابل انكار است.

سرپرست استانداري مركزي ادامه داد: ملت ايران پس از اتمام جنگ تحميلي با تحريم‌ها و فشارهاي اقتصادي از سوي دشمنان مواجه شدند كه خوشبختانه مديريت اقتصادي بانوان در خانواده‌ها باعث شد در برابر تحريم‌ها پيروز شويم.

حسن‌بيگي با بيان اينكه دهياران بايد روحيه جهادي را سرلوحه کار خود قرار دهند، ابراز کرد: دهياران در مقابل دولت نماينده مردم و در مقابل مردم نماينده دولت هستند كه اين امر وظيفه سنگيني را بردوش اين قشر گذاشته است.

وي خاطرنشان كرد: دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا باید برای تحقق اهداف دولت برنامه ریزی داشته باشند.

حسن‌بيگي ادامه داد: در سنوات گذشته نرخ تورم در كشور به بيش از 40 درصد رسيده بود كه با اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي دولت يازدهم در سال گذشته نرخ تورم به 12/9 درصد كاهش پيدا كرد.

وی افزود: نرخ بیکاری در استان مرکزی کاهش یافته است بطوریکه میانگین آن در سال 93 این نرخ به 7 درصد رسیده است  و 14 هزار و 425 شغل نیز ایجاد شده است که باید در جهت حفظ این شغل ها تلاش شود.

سرپرست استانداري مركزي تأكيد كرد: خوشبختانه تاكنون دولت تدبير و اميد موفق شده تا شعارها و وعده‌هاي خود را تاحد زيادي در همه زمينه‌ها محقق كند.

سرپرست استانداري مركزي با اشاره به نزديكي انتخابات مجلس شوراي اسلامي، گفت: دهياران باید در تبليغات انتخاباتي كانديدها هوشيارانه عمل كنند و برای برگزاری انتخاباتی سالم  و پرشور تلاش نمایند.

وی افزود: دهياران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا موظفند از ايجاد فضايي مبهم در حوزه انتخابات در محدوده نظارتي خود و تبليغات زودهنگام كانديداها جلوگيري كنند.

حسن بیگی با اشاره به موفقیت ایران در مذاکرات هسته ای، تصریح کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری، تدبیر رئیس جمهور و حمایت و پشتیبانی مردم ایران سبب شد تا تیم مذاکره کننده بتواند با اقتدار در مقابل كشورهاي قدرتمند دنيا حاضر شود و از حقوق مردم دفاع نماید.

سرپرست استانداري مركزي اظهار داشت: سال جاري از سوي مقام معظم رهبري به عنوان« دولت و ملت، همدلي و هم زباني» نامگذاري شده است كه برهمين اساس مسئولان بايد بكوشند تعامل و ارتباط خود را با ارباب رجوع افزايش داده و پاسخگوي آنان باشند.

حسن‌بيگي بيان كرد: رهبر معظم انقلاب در سخنراني خود در مشهد مقدس 5 مؤلفه را به عنوان آرزوهاي دست يافتني براي ملت ايران مطرح كردند كه دولتمردان بايد در راستاي تحقق اين مهم حركت كنند.

وی گفت: مسئولان و مديران استان نيز براي تحقق شعار سال بايد با برنامه‌ريزي عمل كرده و فعاليت‌هاي خود را به سمت توسعه در همه زمينه‌ها سوق دهند.

گفتنی است معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این همایش مطالبی را بیان نمود.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها