Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: درآمدهای امسال استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 162 درصد افزایش یافته است

حسن بیگی در جلسه کارگروه درآمدها و تجهیز منابع استانی که در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه از دو هزار و یکصد میلیارد تومان درآمدهای استان یک هزار و 930 میلیارد تومان در یازده ماه سال جاری تحقق یافته است بر تلاش مجدانه دستگاه های اجرایی در جهت وصول درآمدهای محقق نشده تأکید کرد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه از دو هزار و یکصد میلیارد تومان در آمد استان، یک هزار و 930 میلیارد تومان در یازده ماه سال جاری تحقق یافته است، اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرایی که تاکنون موفق به وصول درآمدهای خود نشده اند باید در جهت تحقق این درآمدها تلاش کنند و اگر مشکل قانونی در این زمینه وجود دارد نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

وی بیان کرد: باید برای واحدهای تولیدی که در استان فعالیت می کنند و مالیات خود را خارج از استان پرداخت می کنند نیز راهکارهایی در نظر گرفته شود تا مالیات آنها در استان پرداخت گردد.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مرکزی نیز با اشاره به اینکه عدم توزان در توسعه مشکلاتی را در پی خواهد داشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه بعضی از شهرستان های استان مرکزی به عنوان مناطق کمتر توسعه یافته تلقی می گردند لذا باید در توزیع اعتبارات عمرانی استانی به این شهرستان ها توجه ویژه ای صورت بگیرد تا شاهد توسعه متوازن در استان باشیم.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: یک هزار و 930 میلیارد تومان از درآمدهای استان در یازده ماه سال جاری تحقق یافته است که از این میزان یک هزار و 99 میلیارد تومان آن از طریق درآمدهای استانی و 827 میلیارد تومان آن از طریق درآمدهای ملی وصول شده است.

وی عنوان کرد: در وصول درآمدهای 11 ماهه استانی، سهم امور مالیاتی 95 درصد و به میزان یک هزار و 41 میلیارد تومان و سهم سایر دستگاه ها 5 درصد و به میزان 57 میلیارد تومان بوده است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان بیان کرد: جمع کل درآمدهای استانی نسبت به مدت مشابه سال قبل 162 درصد و نسبت به مصوب 11 ماهه سال جاری  116 درصد تحقق یافته است.

میرزاخانی ناحیه انتظامی،  ادارات کل ثبت احوال، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهزیستی، حفاظت محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، انتقال خون و استاندارد را به عنوان دستگاه هایی نام برد که درصدی از درآمدهای آنها محقق نشده است که باید در این راستا تلاش کنند.

گفتنی است در این جلسه عدم تحقق درآمد ادارات کل راه و شهرسازی، بهزیستی، محیط زیست، ثبت احوال و ناحیه انتظامی استان مورد بررسی قرار گرفت.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها