Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی خواستار حمایت وزارت بهداشت برای ارتقاء سطح سلامت استان شد

حسن بیگی در مراسم رونمایی از هشت محصول جدید تجهیزات پزشکی شرکت آوا پزشک در شهرستان آشتیان که با حضور وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی برگزار شد،خواستار حمایت از استان برای راه اندازی بیمارستان سوانح و سوختگی، تامین اعتبار لازم برای نوسازی بیمارستان ولیعصر (عج) شهر اراک و تامین تجهیزات تخصصی دانشکده دندانپزشکی و آزمایشگاه‌‏های تخصصی شد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی نبود بیمارستان تخصصی سوختگی را از مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان عنوان کرد و گفت: با وجود صنایع بزرگ مانند پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه هستهای در این استان  بیمارستان سوانح و سوختگی نداریم که برای احداث این بیمارستان قول مساعدت داده شده و باید دستورات اداری آن صادر شود.

سرپرست استانداری مرکزی بیان کرد: نوسازی بیمارستان ولیعصر (ع) اراک به عنوان تنها بیمارستان مادرتخصصی استان مرکزی سالها با کندی همراه بوده که اینک نوسازی آن از سرگرفته شده و تکمیل سریعتر آن حمایت و همراهی وزارت خانه در تامین اعتبار لازم را می طلبد.

حسن بیگی ادامه داد: بیمارستان آیت الله خوانسازی اراک به عنوان تنها قطب سرطان شناسی استان است و روزانه 80 نفر در لیست نوبت قرار دارند که تسریع در افزایش 64 تخت بیمارستانی برای آن ضروری است.

وی گفت: تجهیز دانشکده دندانپزشکی و آزمایشگاه‌‏های تخصصی و راه اندازی بیمارستان در  شهرستان های فراهان، کمیجان و خنداب که اینک فاقد مرکز درمانی هستند از ضروریات است.

سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه زمینه تبدیل شهرک صنعتی آشتیان به شهرک سلامت کشور وجود دارد، گفت: آمادگی کامل وجود دارد که شهرک صنعتی آشتیان میزبان واحدهای زیردستی و همتراز تجهیزات پزشکی باشد و از فعالیت صنایع غیرپاک و آلوده در آن جلوگیری شود.   

وی در خصوص مشکلات بهداشتی و درمانی استان مرکزی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی اراک در ابتدای دولت تدبیر و امید با رقم بدهی یکهزار و 400 میلیارد ریالی بدهکارترین مجموعه دانشگاهی علوم پزشکی کشور بود که با حمایت های وزارتخانه عمده بدهی آن پرداخت شده اما هنوز مطالبات زیادی برجاست که حمایت وزارتخانه را می طلبد.

حسن بیگی افزود: حوزه سلامت استان دو هزار و 700 نیروی قراردادی دارد که ردیف استخدامی موثر و تعریف شده ندارند و پرداخت حقوق و دستمزد آن ها سالانه 500 میلیارد ریال بدهی برای دانشگاه ایجاد می کند و تعیین تکلیف این نیروها ضروریست.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: توسعه صنایع پزشکی و اقتصاد دانش بنیان در حوزه سلامت کشور ضروریست.     

عباس صلاحی افزود: تولید 16 تجهیز پزشکی متنوع در آوا پزشک دلیجان به معنای جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغال آفرینی است و این راه باید با قوت در حوزه سلامت دنبال شود.

وی گفت: خطوط تولید جدید تجهیزات پزشکی در این واحد مصداق بارز اقتصاد مقاومتی است و باید در این عرصه به سمت و سویی برویم که به خودکفایی برسیم.      

گفتنی است وزیر بهداشت در سفره یکروزه خود به استان مرکزی از بیمارستان های شهرستان های آشتیان و تفرش بازدید و اقدامات و مراحل اجرایی برنامه تحول نظام سلامت در استان مرکزی را مورد ارزیابی قرار داد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها