Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: توسعه نهاد داوري نقش مؤثری در ترويج صلح و سازش در بین مردم دارد

حسن بیگی صبح امروز در مراسم افتتاحیه اولین کانون مؤسسات داوری کشور که در محل استانداری برگزار شد اجرای طرح داوری را در کاهش پرونده‌های دادگستری مؤثر عنوان کرد و گفت: توسعه نهاد داوري نقش مهمی در ترويج صلح و سازش در بین مردم دارد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه برای اولین بار در تاریخ حقوقی ایران نخستین نهاد داوری کشور در استان مرکزی اجرا شده است، اظهار کرد: در این طرح افرادی به عنوان داور قبل از مرحله پرونده سازی مشکلات مردم را بررسی و به حل آن می پردازند.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: با ایجاد شوراهای حل اختلاف روند پیگیری پرونده ها همانند داگستری صورت گرفت و پرونده های متعددی در این شورا تشکیل شد که امید است با اجرای طرح داوری بتوانیم به سمت و سو و هدف اصلی خود دست یابیم.

وی افزود: باید از ظرفیت های آموزشی در جامعه برای فرهنگ سازی در جهت کاهش شمار ورودی پرونده ها به محاکم ،برقراری ارتباط و تعامل بیشتر بین مردم و مراجعه به نهادهای داوری استفاده شود.

حسن بیگی با بیان اینکه استان مرکزی از حیث حقوقی دارای ظرفیت های خوبی است، ابراز کرد: حضور حضرت آیت اله دری نجف آبادی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان که از پیشکسوتان امر قضا هستند و می توانند در کلیه زمینه ها یار و یاور مسئولین قضایی باشند، وجود مشاوران و وکلای مجرب در دستگاه های اجرایی و واحدهای تولیدی بزرگ استان، وجود دانشگاه هایی که در آن دانشجویان زیادی در رشته حقوق تحصیل می کنند و فارغ التحصیل می شوند و همچنین وجود کانون وکلا و مشاورین حقوقی از جمله ظرفیت های استان در این زمینه است.

گفتنی است در این همایش نخستین نهاد داوری کشور با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و نیز معاونین قضایی و اجتماعی 15 دادگستری کشور به صورت نمونه(پایلوت) در شهر اراک راه اندازی شد.

 در این همایش نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک، رئیس کل دادگستری استان و معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه سخنانی را بیان کردند و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز گزارشی از اجرای طرح داوری در استان ارائه نمود. 

در این مراسم از شش نفر از فعالان ایجاد مؤسسات داوری در شهر اراک با اهدای لوح تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها