Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: ترویج فرهنگ کتابخوانی در برنامه ششم توسعه گنجانده شود

حسن بیگی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان که در محل استانداری برگزار شد گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی در برنامه ششم توسعه پررنگ گنجانده شود.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه فصل جداگانه ای برای مباحث اجتماعی و فرهنگی در نظر گرفته شده است گفت: در برنامه ششم توسعه  در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین ترغیب مردم به کتابخوانی برنامه هایی لحاظ شود و این امر با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی پیشنهادات خود را در حوزه کتاب و کتابخوانی در برنامه ششم توسعه کشورارائه کرده است، گفت: اعضای جلسه برنامه های پیشنهادی را مورد مطالعه قرار دهند و تا اواسط اسفند ماه نظرات خود را به دبیرخانه اعلام نمایند تا جمع بندی شود و در جلسه استانی مورد تصویب قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه در اواخر اجرای دوره برنامه پنجم توسعه می باشیم باید در جهت جبران کمبودها در این حوزه تلاش کنیم.

حسن بیگی تصریح کرد: فرمانداران نیز باید جلسات کمیته نهضت مطالعه مفید را در شهرستان ها بطور مرتب برگزار نمایند و مباحث را پیگیری کنند.

حسن بیگی ابراز کرد: در برنامه پنجم توسعه شاخص هايي براي ترويج فرهنگ كتابخواني تدوين شده كه افزايش تعداد اعضاي عضو در كتابخانه هاي عمومي يكي از اين شاخص ها به شمار مي رود.

وی افزود:حضور و عضویت مسئولین، مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی در کتابخانه ها می تواند از عواملی باشد که موجب تشویق مردم  برای مراجعه به کتابخانه  ها شود.

سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه مردم به کتاب و کتابخوانی علاقمند هستند، گفت: باید با انجام برنامه ریزی های مدون برای ترغیب بیشتر مردم به کتابخوانی تلاش کنیم و در این زمینه کم کاری نداشته باشیم.

حسن بیگی با تأکید برتلاش جهت بالا بردن آمار مطالعه کتاب اعلام کرد: باید شرایطی فراهم شود که  فرزندان قبل از ورود به مدرسه و دوران پیش دبستانی با کتاب مأنوس شوند و این  تمایل و گرایش به کتاب در آنها افزایش یابد و کتابخوانی به عنوان یکی از وظایف آنها تلقی گردد.

سرپرست استانداری مرکزی درخصوص سهم نیم درصدی اداره کل کتابخانه های عمومی استان از شهرداری ها اظهار کرد: باید این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد و اگر اختلاف و یا مسئله ای در این زمینه وجود دارد در کمیته حل اختلاف دستگاه های اجرایی مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه مدیر کل کتابخانه های عمومی و مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سخنانی را بیان کردند و هر یک از اعضا به بیان نظرات خود پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها