Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: بیش از 11 هزار فرصت شغلی در استان برای سال 94 هدفگذاری شده است

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه 11 هزار و 674 فرصت شغلی در استان برای سال 94 هدفگذاری شده است، گفت: همه مسئولان استان باید با برنامه ریزی برای تحقق این هدف تلاش کنند.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد:  براساس سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی 11 هزار و 674 فرصت شغلی در این استان برای سال 94 هدفگذاری شده است .

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته نسبت به میزان تعهد شده در استان دو هزار شغل بیشتر ایجاد شد، بیان کرد: با توجه به ظرفیتهای استان مرکزی امید می رود که بتوانیم تا پایان سالجاری مشاغل بیشتری را نسبت به میزان هدفگذاری شده ایجاد کنیم که این امر نیازمند مدیریت جهادی و برنامه ریزی از سوی همه مسئولان استان است.

حسن بیگی با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص توزیع بخشی–شهرستانی فرصتهای شغلی هدفگذاری شده در سال 94 بر اساس سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان، تصریح کرد: این سند بعنوان نقشه راه است که مسیر حرکت را نشان می دهد و  اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان باید تا 19 اردیبهشت ماه سالجاری نظرات و پیشنهادات اصلاحی خود در خصوص این گزارش را به دبیرخانه کارگروه ارسال نمایند تا تغییرات لازم اعمال شود.

سرپرست استانداری مرکزی عنوان کرد: فرمانداران باید اشتغالزایی در شهرستانها را بطور جدی پیگیری کنند و کمیته کارشناسی اشتغال را در شهرستان ها فعال نمایند.

حسن بیگی گفت: بیشترین مشکل اشتغال این استان در شهرستان های اراک، شازند، خمین، کمیجان و خنداب است و نیاز است که بسترهای نوین اشتغالزایی و استفاده موثر از فضاهای مجازی در کسب و کار و تقویت زیرساخت های اشتغالزا بر اساس توانمندی منطقه ای در این مناطق امسال جدی گرفته شود.

سرپرست استانداری مرکزی خاطر نشان کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیلکرده از اهداف دولت است که برای اشتغال آنها  باید از سوی مسئولان استان برنامه ریزی اساسی صورت بگیرد .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست گفت: سهم اشتغال امسال این استان 11 هزار و 674 فرصت شغلی است که از این تعداد پنج هزار و 144 فرصت شغلی برای اراک، 270 شغل در آشتیان، 304 فرصت شغلی برای تفرش، یکهزار و 23 شغل در خمین، 570 شغل در دلیجان، یکهزار و 577 فرصت شغلی برای ساوه، 678 شغل در زرندیه، 683 فرصت شغلی برای شازند، 291 شغل در خنداب، 297 فرصت شغلی برای کمیجان، 294 شغل در فراهان و 543 شغل برای محلات پیش بینی شده است.

وی گفت: نرخ بیکاری استان مرکزی در سال 90 حدود 12 درصد اعلام شد و پیش بینی شده این مهم تا پایان سال جاری با شغل های تعهد شده به هشت و یک دهم درصد کاهش یابد.

گفتنی است در این جلسه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گزارشی از عملکرد بانکهای عامل از محل اعتبارات ابلاغی اشتغالزایی بند «د» تبصره 17 قانون بودجه سال 1393 و مشاغل خانگی ارائه نمود و 10 طرح در حوزه مشاغل پشتیبان استان مرکزی در رشته طراحی و دوخت با 110 نفر اشتغال در اراک، شازند، ساوه، آشتیان، دلیجان و آستانه از توابع شهرستان شازند، در این نشست مصوب شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها