Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی بر حمایت از حضور و مشارکت زنان در همه عرصه ها تأکید کرد

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی در جشنواره تجلیل از زنان برتر استان که در محل فرهنگسرای شهر اراک برگزار شد، گفت: از حضور و مشارکت زنان در همه عرصه ها حمایت می کنیم.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه نظام از مشارکت زنان در همه عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حمایت می کند، گفت: با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان«دولت و ملت، همدلی و هم زبانی» و با توجه به اینکه 50 درصد از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند باید از این ظرفیت به عنوان فرصتی برای رفع مشکلات بهره گرفت و زمینه و زیرساخت های لازم را جهت حضور زنان در همه عرصه ها فراهم نمود.

وی بیان کرد: با توجه به تعداد زنان تحصیل کرده در جامعه، ایجاد اشتغال پایدار برای آنها باید در رأس امور قرار گیرد.

سرپرست استانداری مرکزی بر حفظ و حراست از زنان سرپرست خانوار تأکید کرد و گفت: نهادهای مسئول باید در این زمینه اقدامات و فعالیت های لازم را انجام  دهند.

حسن بیگی گفت: ایجاد فضاهای فرهنگی، تفریحی و ورزشی برای بانوان از ضروریات است و با توجه به کم تحرک بودن آنها ایجاد پارک بانوان باید مورد پیگیری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه به کار گرفتن بانوان در سمت‌های مدیریتی از رویکردهای دولت تدبیر و امید است ،خاطر نشان کرد:  انتصاب در پست های مدیریتی  باید بر اساس شایسته سالاری صورت گیرد و از زنان نیز در پست های مدیریتی استفاده شود که در استان مرکزی نیز با توجه به شرایط موجود از بانوان در رده‌های مختلف استفاده شده است.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: در جامعه ای که زن بسیار حقیر و پست شمرده می شدند تا جایی که آنان را زنده بگور می کردند، اسلام ظهور کرد و خط بطلان بر روی تمام عقاید جاهلی کشید و به شیوه های مختلف کرامت انسانی زن را برای همگان آشکار ساخت.

وی با بیان اینکه  در تاریخ اسلام زنان مؤمن و فداکار بسیارى بوده‌اند که با حضور فعال در صحنه ‏هاى حساس سیاسى و اجتماعى، مسیر تاریخ را تغییر دادند، تصریح کرد: از جمله این زنان، حضرت زینب(س) است که با حضور در نهضت کربلا، مسئولیت بزرگى را بر عهده گرفت و در حفظ کردن قیام عاشورا و ابلاغ پیام آن نقش مهمی را برعهده داشت.

سرپرست استانداری مرکزی ابراز کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بألاخص در دوران رضاخان زنان مورد توجه قرار نمی گرفتند که با پیروزی انقلاب و آمدن امام خمینی(ره) جایگاه زنان ارتقاء پیدا کرد و زنان در همه عرصه ها حضور و مشارکت چشم گیری داشتند.

حسن بیگی به نقش مؤثر زنان در دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: امروزه فضا برای حضور بانوان در همه عرصه ها از جمله شرکت در انتخابات و کاندیدا شدن و... فراهم شده است.

وی ادامه داد: زنان با تشکیل سمن ها و NGO ها در زمینه های اجتماعی مشارکت دارند و نقش فعالی در این حوزه ایفا می کنند که باید این نقش و جایگاه پر رنگ تر شود.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: بانوان در تشکل های سیاسی و صحنه های علمی نیز حضور فعالی دارند و برخی از رشته ها در اختیار بانوان است.

گفتنی است در این جشنواره از 64 زن برتر در استان مرکزی با اهدای لوح از سوی سرپرست استانداری مرکزی  تقدیر شد.معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها