Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی بر توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) تأکید کرد

حسن بیگی در دیدار با مدیران اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) که به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری در محل استانداری برگزار شد، گفت: توانمندسازی مددجویان باید رویکرد اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار گیرد.

حسن‌بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: هدف اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره) توانمندسازی جامعه هدف و ارائه خدمت به آنها در راستای عمل به احکام دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه اشتغال زایی از ضروری ترین نیازهای اقشار کم توان و افرد تحت پوشش نهادهای حمایتی است، عنوان کرد: ایجاد اشتغال برای این افراد بهترین راهکار رفع محرومیت در جامعه است که تصمیم سازان این حوزه باید با مشارکت خیران بسترهای شغلی پایدار را برای این قشر فراهم کنند.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: مدیریت در نظام جمهوری اسلامی یک فرصت برای خدمتگزاری بی‌منت به مردم است و باید از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده شود و مدیران و مسئولان اجرایی باید بدانند مسئولیت سنگینی بر دوش دارند و در هر حرکت و اقدام آنها باید تنها رضای خداوند در نظر گرفته شود.

حسن بیگی با تأکید بر حفظ شأن و حرمت نیازمندان در اهدا و اعطای کمک‌های مردمی گفت: باید کمک‌های مردمی به نیازمندان به گونه‌ای باشد که شأن و کرامت انسانی این افراد حفظ شود.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: ملت ایران در آستانه فرا رسیدن نوروز و به لحاظ سهیم شدن در شادی با آحاد مردم نسبت به اهدای کمک به نیازمندان اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه سال آینده یارانه برخی از اقشار پردرآمد حذف خواهد شد، گفت: با حذف یارانه اقشار پر در آمد، ارائه خدمات به خانواده های نیازمند و اقشار ضعیف جامعه بهتر انجام می شود و آنان بیشتر می توانند از خدمات رفاهی برخوردار شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی نیز با بیان اینکه 9 تا 15 اسفند ماه هفته احسان و نیکوکاری است، گفت: اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی سال گذشته 19 میلیارد و 100 میلیون ریال کمک‌های مردمی را در جشن نیکوکاری جمع‌آوری کرد.

ناصری افزود: امسال با توجه به ظرفیت‌های استان پیش‌بینی می‌شود این رقم به 50 میلیارد ریال افزایش یابد که تاکنون نسبت به سال گذشته با رشد 25 درصدی جمع‌آوری کمک‌های مردمی در استان مواجه بودیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: بیش از 84 هزار نفر در قالب 42 هزار خانوار تحت پوشش خدمات دائم و حدود 36 هزار نفر در طول سال از خدمات موردی این نهاد حمایتی برخوردار می شوند.

وی افزود: همچنین 21 هزار نفر از سالمندان استان مرکزی نیز از طرح شهید رجایی بهره مند شده و خدمات حمایتی دریافت می کنند که در مجموع این افراد هفت درصد از جمعیت استان را شامل می شوند.

ناصری ادامه داد: در سال جاری بیش از 680 میلیارد ریال کمک بلاعوض و حدود 250 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به خانوارهای نیازمند استان مرکزی پرداخت و 11 هزار شغل نیز برای آنها ایجاد شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی بیان کرد: این اداره کل سال گذشته در بحث اشتغال زایی برای خانواده های نیازمند رتبه بیست و سوم را در سطح کشور کسب کرد ولی در سال جاری این جایگاه به رتبه هفتم کشور ارتقا یافته است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها