Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی بر ایجاد بازارچه های خوداشتغالی زنان تأکید کرد

حسن بیگی صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده استان که در محل استانداری برگزار شد بر ضرورت ایجاد و تکمیل بازارچه های خود اشتغالی زنان در تمامی شهرستان های استان  تأکید کرد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی اظهار کرد: امروزه جوانان از سه مساله کمبود فرصت های شغلی، نبود بستر ازدواج آسان و استرس رنج می برند که نیاز است با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و خیرین راهبردهای عملی و اثرگذار برای مهار مشکلات مذکور در استان ترسیم و اجرا شود.

وی بیان کرد: رفع مشکل اشتغال و بیکاری جوانان و همچنین فراهم کردن بستر ازدواج آسان نقش مهمی در رفع استرس در آنها دارد.           

سرپرست استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: استان مرکزی در سال 93 موفقیت های چشمگیری را در کاهش نرخ بیکاری و رسیدن به نرخ بیکاری شش و دو دهم درصد در استان، رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و تحقق درآمد یک هزار و 930 میلیارد تومانی در یازده ماه سال جاری داشته است که نشانگر رونق چرخه اقتصادی و فعالیت های تولیدی قابل قبول است.

حسن بیگی بیان کرد: فرمانداران با برگزاری جلسات کارگروه تخصصی امور بانوان و خانواده در شهرستان ها نسبت به رفع مشکلات این حوزه اقدام کنند و درصورتیکه موارد مطروحه نیاز به کار کارشناسی بیشتر داشت در کارگروه استانی مطرح گردد.

سرپرست استانداری مرکزی بر اجرا و پیگیری مصوبات جلسات تأکید کرد و گفت: برنامه های سال آتی باید به نحوی تنظیم گردد که قابل ارزیابی و سنجش از لحاظ کمی و کیفی باشد.

حسن بیگی با تاکید بر برگزاری مسابقات ورزشی و ورزش همگانی برای بانوان،  تصریح کرد: ایجاد پارک بانوان در شهر اراک باید پیگیری شود تا محیطی امن و آرام برای ورزش بانوان بوجود آید.

سرپرست استانداری استان مرکزی در بخشی از سخنانش با یادآوری ایام فاطمیه گفت: برجسته سازی آموزه های دینی به عنوان هدایتگر زندگی رسالتی همگانی است و در حوزه زنان و خانواده نیز این مهم باید در سال آتی با انگیزه و قوت بیشتری به عنوان یک کار فرهنگی دنبال شود.

سرپرست استانداری مرکزی بر الگو قرار دادن حضرت فاطمه(س) برای جوانان تأکید کرد و گفت: معرفی و الگو قراردادن حضرت فاطمه زهرا(س) تأمین کننده سلامت جسمی، روحی و اجتماعی جامعه و رسیدن به آرامش قلبی است.

وی اظهار کرد:  باید تلاش کنیم تا جوانان را به سلاح علم و تقوا مسلح نمائیم و آنها را در برابر هجمه فرهنگی دشمن حفظ کنیم.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد دستگاه های اجرایی استان مرکزی برنامه های پیشنهادی خود را در حوزه زنان و خانواده ظرف یک ماه آینده ترسیم و نهایی کنند.

 به کارگیری شیوه قابل سنجش رصد فعالیت ها در حوزه زنان و خانواده در اقدامات و برنامه های سال آتی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

شایان ذکر است مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در این جلسه سخنانی را ارائه کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها