Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید امور صادرات غیر نفتی تسهیل شود

حسن بیگی صبح امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که در محل استانداری برگزار شد، توسعه صادرات غیر نفتی را از مهمترین راهبردهای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: باید امور مربوط به توسعه صادرات غیر نفتی و صادر کنندگان تسهیل شود.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی روان سازی امور صادر کنندگان را از اقدامات ضروری در امر توسعه صادرات در قالب اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: برای رونق اقتصاد و صادرات باید قوانین و مقررات دست و پاگیر حذف شود.

وی بیان کرد: اگر مشکلات بخش تولید و صادرات مرتفع شود به راحتی می توانیم شرایط تحریمی کشور را به یک فرصت تبدیل کنیم.

سرپرست استانداری مرکزی ابراز کرد: باید کمیته ویژه ای درجهت روان سازی امر صادرات و رسیدگی به مشکلات صادر کنندگان و تولید کنندگان با مسئولیت مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل شود.

وی افزود: در این راستا باید تلاش و مدیریت جهادی داشته باشیم تا بتوانیم مشکلات استان را مرتفع نمائیم و جایگاه استان را در امر صادرات حفظ و ارتقاء دهیم.

حسن بیگی تصریح کرد: صادرکنندگان نیز باید به کیفیت کالاهای صادراتی توجه کنند چرا که با صادر کردن کالای بدون مرغوبیت بازار جهانی را از دست خواهیم داد.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه بین کشور ما با دیگر کشورهای منطقه تعامل و ارتباط اطمینان بخش برقرار است، بیان کرد: باید از این ظرفیت در توسعه صادرات غیر نفتی و خدمات فنی و مهندسی که بیشترین جنبه ارز آوری را دارد،  استفاده کنیم .

وی گفت: نخبگان استان باید در زمینه ایجاد شرکتهای دانش بنیان و ساماندهی و تقویت آنها کمک کنند.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد مشکل نمایشگاه سنگ شهر نیم ور تا اواخر اسفندماه تعیین تکلیف شود و از سوی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان پیگیری گردد و برای مشخص شدن وضعیت زمین اداره کل گمرکات نیز جلسه ای برگزار شود و موضوع مورد بررسی قرار گیرد ، همچنین تقویم نمایشگاهی در استان برای سال 94 بر اساس گزارش کمیته های کارشناسی مطرح و مصوب شد.

شایان ذکر است در این جلسه مدیران کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری، صنعت معدن و تجارت و گمرکات استان مطالبی را بیان کردند و اعضا نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها