Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: بانوان نقش مؤثری در روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب داشتند

حسن بیگی در همایش تجلیل از زنان ایثارگر، همسران و مادران شهدای انقلاب و دفاع مقدس که در شهرستان شازند برگزار شد با بیان اینکه بانوان نقش مؤثری در روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب داشتند، گفت: امروز زنان جامعه ما مسئولیت سنگین تری بر عهده دارند و باید در سنگر سازندگی و اقتصاد و مقابله با تهاجم فرهنگی نقش ویژه ای را ایفا نمایند.  

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان همواره در همه صحنه ها حضور داشتند و از امام(ره) و انقلاب او دفاع کردند، اظهار کرد: اگر نگاهی گذرا به انقلاب داشته باشیم نقش بانوان و زنان در این انقلاب بسیار تأثیرگذار بوده است و حضور بانوان در عرصه های مختلف باعث شد که دشمنان به اهداف خود دست پیدا نکنند.

وی بیان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب از زمانیکه امام(ره) مبارزه خود را آغاز کرد اولین یاوران حضرت امام(ره) خانواده ایشان بودند و به واسطه صبر و تحمل آنها و درایت حضرت امام خمینی(ره) در همان روزهای ورود ایشان به نجف صحبت های حضرت امام(ره) با استقبال مواجه شد بطوری که مباحث دروس خارج امام از شلوغ ترین کلاس ها بود.

سرپرست استانداری مرکزی تصریح کرد: در سال 56 که تظاهرات آغاز شد و عملاً انقلاب شروع شد و مردم آشکارا به خیابان ها  می آمدند بانوان نیز متحد و منسجم در تظاهرات شرکت می کردند.

وی افزود: در آن زمان بانوان هم مسائل اقتصادی را کنترل می کردند و هم نقش وافری در انقلاب داشتند و با حجاب کامل خود نشان دادند که دین نه تنها افیون جامعه نیست بلکه حرکت ساز و حرکت کننده است.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توطئه ها شروع شد و  امام(ره)، مردم و بانوان مقتدرانه در برابر این توطئه ها ایستادگی کردند، ابراز کرد: جاسوسان و تروریست ها قارچ گونه در بعضی از استان های کشور نفوذ کردند که بانوان نیز در کنار مردان خود جلوی نفوذ و حرکت آنان را گرفتند و در این زمینه نقش مؤثری داشتند.

حسن بیگی ادامه داد: در زمان هشت سال جنگ تحمیلی نیز بانوان در  دفاع از شهرهای مرزی، پرستاری از مجروحین، پشتیبانی از جبهه ها و جمع آوری کمک های مردمی نقش بی بدیلی را ایفا نمودند و بعد از جنگ هم خانواده شهدا با صبر و متانت دوری فرزندان خود را تحمل کردند.

وی با اشاره به اینکه به پاس روحیه دین داری، اصالت و رشادت های مردم ایران اسلامی در انقلاب و هشت سال دفاع مقدس دشمن تاکنون نتوانسته به اهداف خود دست پیدا کند، بیان کرد: امروز زنان جامعه ما مسئولیت سنگین تری بر عهده دارند و باید در سنگر سازندگی و اقتصاد حضور موفق داشته باشند.

سرپرست استانداری مرکزی با تأکید بر اینکه بانوان می توانند نقش مؤثری در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته باشند، افزود:  امروز ما جنگ اسلحه و جبهه نظامی نداریم  در حال حاضر هجمه وارد شده به کشور ما هجمه فرهنگی است که زنان می توانند در مقابله با تهاجم فرهنگی نقش ویژه ای داشته باشند

حسن بیگی افزود: اعتیاد و تهاجم فرهنگی از ابزارهای مهم دشمنان است که مستقیماً جامعه ما را مورد هدف قرار داده است و امروز وظیفه ای که می تواند برای بانوان مهم باشد نهادینه سازی سبک زندگی ایرانی اسلامی است.

گفتنی است در این مراسم مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، مدیرکل روابط عمومی استانداری و جمعی از مدیران حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها