Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: امسال 14 هزار و 425 شغل در استان مرکزی ایجاد شده است

حسن بیگی صبح امروز در سیزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: امسال 14 هزار و 425 شغل در استان مرکزی ایجاد شده است که از میزان تعهد شده دو هزار شغل بیشتر می باشد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه میزان اشتغال تعهد شده استان مرکزی در سال جاری 12 هزار و 615 شغل بوده است، اظهار کرد: امسال14 هزار و 425 شغل در استان مرکزی ایجاد شده است که از  میزان تعهد شده دو هزار شغل بیشتر می باشد که نشان می دهد مسئولان استان در این راستا مدیریت جهادی داشته اند.

وی با تأکید بر برگزاری منظم تر کمیته اشتغال در شهرستان ها، بیان کرد: فرمانداران باید نسبت به برگزاری بیشتر و منظم تر این کمیته اقدام کنند تا مسائل و مشکلات این حوزه در کمیته اشتغال شهرستان مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی در شهرستان ها باید تعامل بیشتری با فرمانداران داشته باشند، افزود: بانک ها نیز باید تعامل خوبی با مسئولین داشته باشند تا روند کارها سریعتر پیش رود.

حسن بیگی با بیان اینکه عنوان صندوق مهر امام رضا(ع) به تازگی به'صندوق کار آفرینی امید' تغییر نام پیدا کرده است، گفت: با توجه به اینکه تسهیلات صندوق کارآفرینی امید توزیع شهرستانی ندارد لذا فرمانداران باید در جذب بیشتر این تسهیلات اهتمام ویژه ای داشته باشند و این صندوق نیز در جهت اجرایی کردن تفاهم نامه ها و پرداخت تسهیلات تلاش نماید.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص بند"د" تبصره 17 قانون بودجه سال 93، ابراز کرد: در این گزارش بانک های دولتی در ارائه تسهیلات عملکرد خوبی داشتند و بانک های پارسیان و دی نیز از بخش خصوصی عملکرد قابل قبولی ارائه کردند.

حسن بیگی توضیح داد: بانک های ملت و صادرات استان مرکزی مرجع مراجعه مددجویان دو ارگان حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند و تقویت همکاری بین بخشی و تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات در این حوزه ضروری است.

سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه تعامل و همکاری استان با بانک های خصوصی بطور یک سویه شده است، ادامه داد: با مکاتبه ای که با بانک مرکزی و همچنین معاون اول رئیس جمهوری صورت گرفته است بانک های خصوصی که در استان همکاری خوبی ندارند تعیین تکلیف خواهند شد.

گفتنی است در این جلسه مدیر صندوق کارآفرینی امید از فرآیند عملیاتی نمودن تفاهم نامه های منعقده با سازمان ها و دستگاه های اجرایی در سال 1393و ادارات کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی و بانک های عامل از  بند"د" تبصره 17 قانون بودجه سال  93  گزارشی ارائه نمودند و 10 طرح کارآفرینی و 7 طرح پشتیبان به تصویب اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری رسید.

شایان ذکر است در سال 1393 شغل های ایجاد شده در خنداب 489، دلیجان 643، ساوه 2858، محلات 506، فراهان 452، تفرش 502، شازند 1109، کمیجان 538، آشتیان 366، زرندیه 1801، خمین 1266 و اراک 3895 می باشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها