Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: استفاده از هوای پاک حق شهروندان است

حسن بیگی صبح امروز در مراسم هفته منابع طبیعی و روز درختکاری که در محل نیروگاه حرارتی شازند برگزار شد، گفت: استفاده از هوای پاک حق شهروندان است.

حسن‌بیگی سرپرست استانداری مرکزی ضمن تأکید بر لزوم ایجاد فضای پاک و سالم برای شهروندان استان، اظهار کرد: احداث دو هزار هکتار فضای سبز از مصوبات کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوا است که مقداری از آن در سال گذشته انجام شد.

 سرپرست استانداری مرکزی گفت: برای ایجاد دو هزار هکتار فضای سبز در این منطقه نه تنها امسال بلکه در سال‌های آتی نیز درختکاری ادامه خواهد داشت.

حسن بیگی تصریح کرد: وجود سه هزار واحد صنعتی در استان مرکزی لزوم توسعه فضای سبز و ایجاد کمربند سبز در شهر اراک را دو چندان کرده است.

گفتنی است  سرپرست استانداری مرکزی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، مدیر عامل نیروگاه برق شازند، جمعی از مسئولین استان و سازمان‌های مردم‌نهاد در روز درختکاری به یاد 12 تن از شهدای خانواده کارکنان نیروگاه به صورت نمادین 12 اصله درخت را در این مجموعه غرس کردند، این مراسم بطور مشترک توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و نیروگاه شازند برگزار شد.

یادآوری می گردد نیروگاه حرارتی شازند یکی از نیروگاه‌های مطرح کشور است که در حوزه ایجاد فضای سبز و منابع طبیعی اقدامات خوبی انجام داده است و نه تنها در حوزه صنعت بلکه در حوزه محیط زیست، درختکاری و منابع طبیعی پیش قدم بوده است و نزدیک به 90 هکتار فضای سبز توسط این نیروگاه ایجاد شده است، این میزان فضای سبز سه برابر میزان فضای سبز تعهد شده بوده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها