Portal_background_image

سرپرست استانداری مرکزی: استان مرکزی از لحاظ شاخص های امنیتی وضعیت بسیار خوبی دارد

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی ظهر امروز در همایش ائمه جمعه سراسر استان، گفت: استان مرکزی از لحاظ شاخص های امنیتی وضعیت بسیار خوبی دارد.

حسن بیگی سرپرست استانداری مرکزی با بیان اینکه در سال 93 در حوزه امنیتی تمام مسائل مدیریت شده است، اظهارکرد: استان مرکزی با برنامه ریزی های صورت گرفته، سال جاری را بدون تنش خاصی سپری کرد که جا دارد از تمام دستگاه های اجرایی ذی ربط تشکر نمایم.

حسن بیگی با اشاره به اینکه در حوزه امنیتی جلسات شورای تأمین استان و شهرستان ها به طور منظم برگزار شده است، گفت: برگزاری این جلسات و بررسی تمام مسائل امنیتی استان و برنامه ریزی های انجام شده باعث شد تا سال 93 را بدون تنش سپری کنیم.

وی با بیان اینکه در سال 93 کاهش جرایم را در استان شاهد بودیم، افزود: سال جاری در استان مرکزی در جرایمی همچون زورگیری، آدم ربایی و... موارد خاصی مشاهده نشده است.

سرپرست استانداری مرکزی به اقداماتی که در سال جاری در حوزه فرهنگی در استان انجام شد اشاره کرد و گفت: سند توسعه فرهنگی برای اولین بار در کشور و در استان مرکزی به تصویب رسید و برگزاری هفته های فرهنگی به عنوان محوری ترین برنامه این سند در شهرستان های زرندیه، تفرش، محلات و کمیجان برگزار شد.

حسن بیگی افزود: دیدار های هفتگی و سرکشی از خانواده معظم شهدا و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنها در سال جاری همواره مورد توجه مسئولین استان قرار گرفته است.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت و شاخص های اقتصادی استان، عنوان کرد: مسئله اشتغال از مهمترین دغدغه های مسئولین و مردم است که رفع این مشکل از اولویت های دولت تدبیر و امید به شمار می رود.

سرپرست استانداری مرکزی بیان کرد: در این راستا در استان مرکزی نیز مسئله اشتغال بطور جدی در دستور کار مسئولین قرار گرفت و با برنامه ریزی های صورت گرفته ایجاد 14 هزار و 425 شغل در استان محقق شد.

حسن بیگی با اشاره به اینکه در استان مرکزی میزان اشتغال تعهد شده در سال جاری 12 هزار و 615 شغل بوده است، افزود: با تلاش مسئولان دستگاه های اجرایی و مدیران بانک های عامل که با فرصت شناسی مطلوب، شعار مدیریت جهادی را به معنای واقعی عملیاتی کردند نه تنها این تعهد عملی شد بلکه دو هزار شغل بیشتر از سهمیه تکلیفی محقق شده است.   

سرپرست استانداری مرکزی گفت: با تلاش و برنامه ریزی های صورت گرفته و تدبیر دولت یازدهم نرخ تورم کاهش یافته و بازار کنترل شده است که این رویه در سال آینده نیز دنبال خواهد شد.

وی ادامه داد: مسائل و مشکلات کارگری هم پیگیری شده است و در این زمینه نیز استان با مشکل خاصی مواجه نمی باشد.         

سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به ایام پایانی سال و فرارسیدن عید نوروز، تصریح کرد: تمهیدات لازم در استان اندیشیده شده است و مایحتاج مردم از جمله میوه شب عید بطور صد در صد ذخیره سازی و نمایشگاه بهاره نیز برگزار شده است و کنترل و نظارت جدی نیز بر بازار اعمال می شود تا مردم استان این ایام را با آرامش سپری کنند.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها