Portal_background_image

سرپرست استانداری استان مرکزی بر صادرات خدمات فنی و مهندسی تأکید کرد

حسن بیگی در آیین جشن روز مهندس که در مجتمع فرهنگی تفریحی طوفان شهر اراک برگزار شد بر توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی تأکید کرد.

حسن بیگی  سرپرست استانداری مرکزی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور توسعه اقتصادی و به دنبال آن ایجاد اشتغال مهمترین دغدغه دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد: توجه به صادرات فنی و مهندسی که دارای ارزی آوری بالایی نیز می باشد نقش مهمی را در تحقق این هدف ایفا می کند.

وی با بیان اینکه کشورهای همسایه ایران نیازمند خدمات فنی و مهندسی برای عمران و آبادانی کشورهای خود هستند، ادامه داد: مهندسان کارآزموده و تحصیل کرده ایرانی به خصوص استان مرکزی باید از این فرصت استفاده کرده و داشته های فنی و تخصصی خود را به کشورهای همسایه صادر کنند.

سرپرست استانداری مرکزی بیان کرد: بازاریابی و افزایش صادرات از مهمترین راه های توسعه اقتصادی کشور است و جامعه مهندسان باید این مهم را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به نقش مهندسان در ایجاد تحول اقتصادی، افزود: مهندسان کارآزموده باید با ورود به عرصه های دانش بنیان و نهادینه کردن مطالعات در حرکت های اجرایی، کشور را با سرعت بیشتر به سمت توسعه یافتگی سوق دهند.

سرپرست استانداری مرکزی افزود: ارتقای جایگاه نظام مهندسی این استان افزایش کیفیت تولید در حوزه صنعت و کشاورزی را به دنبال دارد.

سرپرست استانداری مرکزی عنوان کرد: با توجه به وظایفی که در قانون برای سازمان نظام مهندسی ساختمان در نظر گرفته شده است این سازمان می تواند نقش اساسی و ارزنده ای در توسعه کشور، ایجاد رفاه، آسایش و ایمنی برای مردم داشته باشد.

وی با اشاره به ساخت زائر سرای استان مرکزی در مشهد مقدس، تصریح کرد: بنابر فرمایش و تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت زائرسرا برای اقشار ضعیف و کم‌ درآمد در مشهد مقدس، استان مرکزی هم نسبت به اجرای این فرمان اقدام کرده است.

حسن بیگی افزود: سازمان نظام مهندسی استان نیز با تهیه نقشه این زائر سرا و همچنین نظارت بر ساخت آن در انجام این کار خیر که از باقیات و صالحات است مشارکت نموده است که جای تقدیر و تشکر دارد.

گفتنی است در این آیین رییس سازمان نظام مهندسی استان مرکزی سخنانی را بیان کرد و از جمعی از مهندسان برجسته استان تجلیل شد.

شایان ذکر است پنجم اسفند همزمان با تولد خواجه نصیرالدین طوسی به عنوان روز مهندس نامگذاری شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها