Portal_background_image

آقازاده: سرنگوني پهپاد جاسوسي آمريكا معادلات سياسي، امنيتي و نظامي دنيا را بهم زد

آقازاده استاندار مرکزی در آئین تودیع و معارفه رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب اراک، گفت: اقدام شایسته پدافند هوایی کشور در سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا، تقریبا تمامی معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی دنیا را بهم زد و دنیا را در شوک بزرگی فرو برد.

آقازاده استاندار مرکزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قوه قضائیه، بویژه شهید دکتر بهشتی و شهدای هفتم تیر، اظهار کرد: یقینا تلاش‌های ارزشمند شهدا باعث شده است که امروزه نام قوه قضائیه به عنوان یکی از قوای مقتدر جمهوری اسلامی ایران مطرح باشد. 

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون نظام جمهوری اسلامی ایران بخش عمده ای امنیت پایدار خود را مرهون زحمات قوه قضائیه است، افزود: ما به امنیت پایداری که هم اکنون بر کشور حاکم است افتخار می کنیم و معتقدیم در صورتی که درایت و حساسیت قوه قضائیه نسبت به جریانات کشور وجود نداشت، امنیت کنونی محقق نمی شد و استمرار نمی یافت. 

آقازاده با بیان اینکه همه ما در هر پست و مسئولیتی که هستیم، مکلفیم از قوه قضائیه به دلیل حجم زیاد اموری که بر عهده دارد حمایت های کافی را داشته باشیم، گفت: برخی آمار قوه قضائیه استان طی سالیان گذشته جای تأمل دارد و تعداد پرونده های ورودی و مختومه این دستگاه در سال گذشته، نشان از تلاش شبانه روزی مجموعه قوه قضائیه استان دارد. به هر پرونده ای که به قوه قضائیه ارجاع داده می شود نگاه های زیادی دوخته شده است و افراد زیادی اعم از شاکی و متشاکی، منتظر سرنوشت نهایی پرونده هستند که این موضوع اهمیت و حساسیت کار قوه قضائیه را به خوبی نمایان می کند. 

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه هم اکنون دستگاه قضایی استان تنها با حدود 50 درصد از مجموع پست های مصوب قضایی و اداری خود فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با تلاش های دولت و مجموعه استان، این مشکل کمبود نیروی دستگاه قضایی استان به زودی مرتفع شود. 

وی با بیان اینکه انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان فردی دغدغه مند که از بدنه دولت و قوه قضائیه است، می تواند در راستای بهبود شرایط این قوه و رفع موانع و مشکلات موجود تاثیر مثبتی داشته باشد، تاکید کرد: ما باید تمهیداتی بیندیشیم تا هر کسی که خواهان ارجاع پرونده ای به دستگاه قضایی است، هزینه های به مراتب بالاتری را از شرایط کنونی پرداخت کند؛ چرا که با توجه به افزایش سالانه تعداد پرونده های ورودی و مختومه دستگاه قضائی، وجود چنین شرایطی مصداق کامل ظلم در حق نیروی انسانی و امکانات دستگاه قضایی است. 

آقازاده فعالیت 20 ساله هیئت های حل اختلاف دستگاه قضایی، را تجربه موفقی برای بدنه قوه قضائیه کشور دانست و اضافه کرد: هیئت های داوری نیز علاوه بر اینکه می توانند به عنوان مکانیزمی برای کاهش تعداد پرونده های ارجاعی به دستگاه قضایی بکار گرفته شوند، این توانایی را دارند تا پرونده های ورودی به این مجموعه را با موفقیت و دقت بالایی به سرانجام برسانند. استفاده از چنین ظرفیت هایی می تواند گام بسیار موثری در راستای کاهش تعداد پرونده های ورودی باشد و راندمان کاری دستگاه قضایی کشور را نیز به طرز چشمگیری افزایش دهد. 

استاندار مرکزی تصریح کرد: امروزه کسانی که برای ارجاع شکایات خود به دادگستری مراجعه می کنند، نیازی به پشت سر گذاشتن مراحل چندان دشواری ندارند و وجود چنین شرایط سهل الوصولی، می تواند در افزایش حجم کاری قضات و کارکنان دستگاه قضایی تاثیر بسزایی داشته باشد و بعضا آنها را چند سال درگیر یک پرونده کند؛ لذا تحمیل هزینه های سنگین تری که صرفا مادی هم نیستند، می تواند به عنوان پیشنهادی در دستور کار دستگاه قضایی قرار بگیرد. 

وی با اشاره به تجاوز پهپاد جاسوسی بدون سرنشین آمریکایی به مرزهای جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: این اقدام شایسته پدافند هوایی کشور، تقریبا تمامی معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی دنیا را بهم زد و دنیا را در شوک بزرگی فرو برد. طی 48 ساعت گذشته، آمریکایی ها بیش از 48 بار نظرات خود را عوض کرده اند و این مهم، نشان از شگفتی کارشناسان نظامی دنیا از این اقدام ایران در نابودی یکی از بزرگترین و پیچیده ترین پروژه های نظامی جهان دارد. 

آقازاده به تصمیم اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی تمایل به مذاکره این کشور با ایران بدون هیچ گونه پیش شرطی اشاره کرد و افزود: آمریکا حدود 4 سال است که در کشورهای مظلوم منطقه از جمله فلسطین کودک کشی می کند، اما چگونه است که هم اکنون از اقدام خود برای هدف قرار دادن چهار سایت ایران و به تصور خودشان کشته شدن 150 نفر عقب نشینی کرده است؟ یقین بدانید در صورتی که آمریکا از پیروزی خود در جنگ نظامی با ایران مطمئن بود، لحظه ای در حمله به ایران درنگ نمی کرد؛ اما اقتدار و قدرت نظامی ایران تاکنون اجازه هیچ اقدامی را به آنها نداده است و واهمه ای را بر پیکره آمریکا انداخته است. 

وی با تاکید بر اینکه اعمال جنایتکارانه آمریکا امروزه به خوبی بر همگان روشن شده است، بیان کرد: در چنین شرایطی نظام جمهوری اسلامی ایران این توان را داراست تا در برابر تمامی تهاجمات دشمنان ایستادگی کند و حتی پایگاه ها و سربازان نظامی آمریکا را در کشورهای منطقه مورد هدف قرار بدهد. هر اقدام تجاوزکارانه آمریکا، به فرموده فرماندهی کل قوا پاسخ 10 برابری از سوی ایران را برای آنان به همراه خواهد داشت. 

استاندار مرکزی با بیان اینکه امروزه مجموعه مسئولین استان در همه قوا از انسجام و همدلی خوبی برخوردارند، اضافه کرد: در شورای تأمین استان، تمامی مصوبات با اکثریت آرا و با اتفاق نظری جامع انجام می شود و در سایر حوزه های استان نیز خوشبختانه شاهد تلاش همه جانبه مسئولین هستیم. اگر هم اکنون شاهد کاهش مشکلات واحدهای صنعتی استان و افزایش راندمان و سلامت اداری و ارتقای امنیت مجموعه استان هستیم، مطمئنا به خاطر زحمات و همدلی بی دریغ زحمت کشان استان است. 

آقازاده با اشاره به اینکه تمامی اختیارات دستگاه های اجرایی استان در راستای خدمت رسانی به مردم و افزایش تولیدات است، اظهار کرد: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران در سال 97 که اوج تحریم های ظالمانه دشمنان بود توانست به خوبی روی پای خود بایستد و در سال جاری نیز که سال شکستن کمر تحریم هاست، می تواند تحولات خوبی را در سطح ملی و جهانی رقم بزند. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها