Portal_background_image

استاندار عنوان كرد: سرمايه گذاري خارجي يكهزار ميليارد توماني در شهرستان زرنديه

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: پالایشگاه پلاسمای خون با مشارکت سرمایه گذار کره ای با هزینه یک هزار میلیارد تومان در زرندیه احداث می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:انحصار در شرق مدیترانه و غرب آسیا، اشتغالزایی و ورود فناوری به کشور از جمله مزیت های ساخت این واحد تولیدی صنعتی در استان مرکزی در شهرستان زرندیه است.

وی بیان کرد: این واحد صنعتی بزرگ با  با 220 میلیون یورو سرمایه ارزی  و هزینه یک هزار میلیارد تومانی با مشارکت یک شرکت کره ای و ظرف مدت زمان 49 ماه ( حدود چهار سال ) راه اندازی می شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد:اختصاص زمین این پالایشگاه پلاسمای خون از شهرک صنعتی مامونیه، خدمات آب، گاز، برق برای ساخت آن در قالب کارگروه مسئولان استان به سرعت انجام و برای خط اعتباری نیز نشستی با وزارت اقتصاد و دارایی برگزار می شود تا خارج نوبت مصوبه آن نهایی شود.

زمانی قمی با اشاره به اینکه این سرمایه گذار با مطالعه مزیتهای استان تصمیم به سرمایه گذاری در این خطه نموده است، بیان کرد: از عوامل دیگر جذب این سرمایه گذار روی باز مسئولین استان است که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مرکزی خطاب به مدیرانی که در امر سرمایه گذاری دخیل هستند، گفت: ثمره خوش خلقی و پیگیری با نشستن پست میز تفاوت بسیاری دارد، امروز کشور در شرایطی نیست که مسئولین بنشینند تا سرمایه گذار به خدمت آنها بیاید.

وی افزود: مسئولین باید با حسن خلق ،دادن امتیازات قانونی و فراهم کردن زمینه برای سرمایه گذاری ، علاقه و رغبت را در مراجعه کنندگان به استان تقویت کنند.

زمانی قمی گفت : امروز در شرایطی هستیم که ایجاد تغییرات اقتصادی و اساسی مطابق فرمان رهبری ،اراده دولت و مطالبات مردم و همچنین نیاز تاریخی کشور است و اراده همه بر رونق تولید در کشور است که باید از این فرصت استفاده کرده و رسالت خود را به انجام برسانیم.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: همه مسئولین استان در راستای انجام این سرمایه گذاری در شهرستان زرندیه سرمایه گذار را کمک و حمایت خواهند کرد چرا که سرمایه گذاری نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار دارد و اشتغالزایی نیاز امروز ماست.

وی با اشاره به پیگیریهای معاون اول رئیس جمهور درخصوص  وضعیت ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فهرستی از صنایعی که در نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی مشکلات آنها برطرف شده  و همچنین بخشی از کار که باقی مانده و نیاز است تا به وزیران ابلاغ و یا در هیات وزیران مطرح شود را تهیه کنند تا در اختیار معاون رئیس جمهوری قرارداده شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: فرمانداران موظف هستند گزارش هفتگی از روند بررسی مشکلات واحدهای صنعتی در راستای ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی را در اختیار استانداری قرار دهند.

زمانی قمی ادامه داد: فهرستی از اقدامات ملی و بزرگ که برای سرمایه گذاری در استان در حال انجام است، تهیه و در اختیار معاون رئیس جمهوری قرارداده شود و مواردی که در سفر ریاست جمهوری باید عملیات اجرایی آن آغاز شود مورد تاکید قرار گیرد.

وی افزود: ضمن اینکه برشهای ملی، استانی و شهرستانی تکالیف اقتصاد مقاومتی را به دقت دنبال می کنید فهرستی از نیازهای هر شهرستان نیز تهیه و بطور مرتب مورد رصد قرار گیرد.

استاندار مرکزی گفت: کارخانه های بالای 100 نفر کارگر از طریق سیستم جامعی به صورت روزانه رصد خواهند شد تا در جریان تغییر و تحولات آنها چه منفی و چه مثبت قرار بگیریم.

زمانی قمی گفت: تخصیص 50 لیتر در ثانیه آب از سد 15 خرداد برای  صنایع شهرستان دلیجان مصوب شده است که مراحل انتقال آن باید توسط فرمانداری دلیجان مورد پیگیری قرار گیرد.

وی درخصوص انتقال آب از طریق شمال و جنوب به استان مرکزی، گفت: در این خصوص یک شرکت مشاور کار خود را برای مطالعات فاز شناخت انجام می دهد.

وی افزود: امکان انتقال آب از طریق شمال به استان به دلیل مسائل زیست محیطی تقریباً نزدیک به صفر است، لذا انتقال آب از طریق جنوب در دست پیگیری است، اگر چه این امر طولانی و هزینه‌بر است اما سعی می کنیم تخصیص آن را گرفته و با  انتخاب یک مدل مالی و با مشارکت سرمایه گذاران آن را به انجام برسانیم.

استاندار مرکزی گفت: دولت برای اجرای پروژه های بزرگ اعتبارات مالی ندارد لذا هر استان برای پیشرفت و توسعه باید بتواند امتیازات درستی از دولت بگیرد.

زمانی قمی تخصیص آب، قطار تندرو اراک -قم ، خطی ریلی حومه ای برای شهر مهاجران و امیر کبیر را از مواردی عنوان کرد که باید امتیاز آن را از دولت گرفت و با مشارکت سرمایه گذار ان به انجام رساند.

زمانی قمی درخصوص عارضه یابی واحدهای تولیدی استان، اظهار کرد: کمیته‌ای به این منظور در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی  تشکیل شود و موارد را روزانه مورد رصد قرار دهد و نماینده‌ای از استانداری و مدیرعامل بانک مربوطه به منظور بررسی پرونده واحدهای صنعتی کوچک و متوسط نیز باید در آن حضور داشته باشند.

زمانی قمی گفت: جلسات روزانه به منظور بررسی واحدهای تعطیل و نیمه‌فعال برگزار و پرونده این واحدها باید در جلسه ستاد تسهیل بررسی شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: کارگروه ستاد تسهیل و ستاد اقتصاد مقاومتی هر هفته باید تشکیل شود.

استاندار مرکزی گفت: اولین محموله مس زاگرس ساوه به میزان 25 تن و ارزش 120 هزار دلار از طریق گمرک ساوه به ترکیه صادر شد.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود خرداد را بعنوان ماه پرحادثه عنوان کرد و گفت: 14 خرداد سالگرد رحلت جانسوز مصلح بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است و از همه علاقمندان آن حضرت می خواهم که در بزرگداشت این روز تلاش کنند.

وی گفت: هرچه برای بزرگداشت مقام شامخ این مرد بزرگ تلاش شود سرزنده بودن انقلاب و ایران را به اثبات می رسد و دو ویژه برنامه این روز همیشه ثابت است که یکی در تهران و دیگری در بیت حضرت امام (ره) در خمین است که همچون سال های قبل شاهد برگزاری این آیین در استان مرکزی هستیم.

گفتنی است در این نشست فرماندار شهرستان زرندیه و سرمایه گذارپالایشگاه پلاسمای خون در این شهرستان نیز گزارشی را ارائه کرد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها