Portal_background_image

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي ؛ سرمايه زيستي بايد گفتمان غالب در تمامي برنامه‌هاي استان مركزي باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در بازدید از اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: توسعه پایدار در سایه حراست بهینه از سرمایه‌های زیستی و منابع پایه معنا می‌یابد و باید در تمام برنامه‌ها این مهم به عنوان گفتمان غالب ملاک بوده و همه بخش‌ها در حفظ و بهبود شرایط زیست محیطی کوشا باشند.

«بهروز اکرمی» افزود: با وجود چالش‌های اساسی در حوزه محیط زیست استان در سال‌های اخیر گام‌های بلندی از سوی حفاظت محیط زیست و حلقه مدیریتی استانی برداشته شده و باید دایره ارزش‌گذاری زیستی روز به روز در استان افزایش یابد.

وی بیان کرد: پیش‌نیاز گفتمان سازی زیست محیطی فرهنگ‌سازی است که بر محور حفاظت و مصرف بهینه استوار است و باید همه تلاش به‌کار گرفته شود تا منابع پایه به صورت منطقی برای نسل‌های آتی باقی بماندو از ظرفیت اکولوژیک زیستی عدول نشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: اراک از کلانشهرهایی است که شاخص‌های زیستی آن آسیب دیده و در لیست شهرهای آلوده قرار گرفته است و این هنر مدیریتی و مشارکتی مردم این خطه است که با برنامه‌ریزی هدفمندی جراحات را التیام دهند و در این راستا در دولت تدبیر و امید اقدامات مطلوبی برای کاهش روزهای ناسالم هوا در استان صورت گرفته است.

اکرمی تصریح کرد: می‌توان در سایه  تلاش‌ مضاعف بهبود کیفی بیشتر  هوا در اراک را شاهد بود و در این راستا همه مسئولیت دارند.

وی اظهار داشت: در راستای کاهش روزهای ناسالم هوا در اراک بسیاری از صنایع همکاری‌ آگاهانه و موثری در قبال اجرای تعهدات خود داشته‌اند و امید می‌رود که علاوه بر مشارکت بیشتر در اصلاح نواقص زیستی، سهم حوزه صنعت در مسئولیت‌های اجتماعی ارتقا یابد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در این بازدید گزارشی از فعالیت‌های این نهاد را ارایه کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی پس از دیدار با کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست این استان، از مرکز سنجش و کنترل پایش آنلاین صنایع و کنترل آلاینده‌های هوا، موزه تاریخ طبیعی، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه تخصصی محیط زیست بازدید کرد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها