Portal_background_image

استاندار در نشست مديريت بحران استان: سرمازدگي سه هزار ميليارد ريال به استان مركزي خسارت زد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد مدیریت بحران استان که با حضور نظری رییس مرکز توسعه مدیریت و منابع سازمان مدیریت بحران کشور برگزار شد، گفت: سرمازدگی اخیر سه تا 4 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی، زراعت و باغداری استان خسارت وارد کرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:این میزان خسارت در 2 شب به علت کاهش دما به زیر صفر اتفاق افتاده است. وی اظهارداشت: صرف نظر از بحران سیلاب، مانور ملی برای مردم و مسولان عملیاتی شد و بعد از این مهم، مانور همبستگی و اتحاد ملی بین دولت و مردم شکل گرفت.

وی گفت: بحران سیل درست بدترین شرایط ممکن صورت گرفت چراکه کشور در واقع به نوعی تعطیل و مردم در مسافرت‌های نوروزی بودند، اما مدیریت صورت گرفته به کمک مردم باعث شد کمترین خسارت را شاهد باشیم .

آقازاده اظهار کرد: این مانور طبیعی و سراسری باید توسط ستاد مدیریت بحران ثبت و ضبط و نقاط قوت و ضعف استخراج شود تا براساس آن آمادگی مقابله با حوادث آتی فراهم شود، در این همبستگی ملی همه اقشار مردم، سپاه، بسیج، نیروهای انتظامی و نظامی در صف اول قرار داشتند و جلوه باشکوهی از همبستگی ملی به منصفه ظهور رسید .

وی اضافه کرد: باید قدردان نزولات آسمانی که پس از ۱۰ ها سال به عنوان موهبت الهی نازل شد، بود که البته خساراتی در پی داشت، اما در بحث کشاورزی دو شب سرما حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت بر جای گذاشت که در این راستا دیداری با وزیر جهاد کشاورزی برگزار و تمامی موارد، خسارت‌ها و مشکلات بیمه‌ای مطرح شد .

آقازاده با اشاره به اینکه امید است دولت و مجلس در تامین خسارت سیل بتوانند آلام مردم را کاهش دهند، تصریح کرد: در سیل پلدختر استان لرستان که شدیدترین سیل در کشور بود تقریبا نیمی از شهر را آب برد، اما با مدیریت مناسب استان مرکزی کمترین خسارت را متحمل شد و خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد پیش‌بینی‌ها محقق شد و با وجود اینکه تجهیزات هواشناسی نیازمند به روز رسانی است، پیش‌بینی‌ها به خوبی انجام گرفت و بحران‌یاران بیشترین خدمت را ارائه کردند .

وی تاکید کرد: اگر حمایت‌های مردم و بحران‌یاران نبود قطعا خسارات بیشتری را متحمل می‌شدیم و حتی پاکسازی مناطق سیل‌زده ماه‌ها به طول می‌انجامید در حالی که امروز تقریبا تمام پاکسازی‌ها انجام و باید آماده بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده شویم .

استاندار مرکزی با بیان اینکه استان و بنیاد مسکن در زلزله کرمانشاه و سیل پیشرو بود، افزود: بنیاد مسکن استان مرکزی در احداث واحدهای آسیب‌دیده موفق عمل کرد و عملیات اجرایی بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی در لرستان نیز دو هفته گذشته آغاز شد و مقرر است که ۲هزار واحد مسکونی در شهرستان چگینی استان لرستان توسط استان تعممیر و احداث شود .

آقازاده اضافه کرد: باید همچنان روحیه مردم را حفظ کرد چراکه باید این ۲ هزار واحد با توان مردم، شرکت‌ها، سازمان‌های مردم نهاد، بسیج و ... ساخته شود و به مانند تعمیر و ساخت واحدهای مسکونی در استان زلزله زده کرمانشاه در کوتاهترین زمان ممکن کار انجام گیرد .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها