Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان: سرعت بخشي درعمليات انتقال آب هفتيان به تفرش از ثمرات سفر دكتر روحاني به استان است

آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان در دیدار با مردم تفرش که با حضور استاندار در مسجد ششناو این شهر برگزار شد،سرعت بخشی به عملیات لوله گذاری وانتقال آب هفتیان به تفرش را از ثمرات سفر دکتر روحانی به استان دانست و از پیگیری های استاندار در این زمینه تقدیر کرد.

آیت ا... دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد:  کمبود آب در شهرستان تفرش یکی از معضلات این شهر است که با شتاب بخشی به طرح آبرسانی از چشمه هفتیان، 47 روستا و مردم تفرش از نعمت آب بهره مند می‌شوند.

گفتنی است  در این دیدار  مردمی فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستان تفرش نیز حضور داشتند .

یاد آور می گردد این طرح شامل 28 مخزن ذخیره آب به ظرفیت 16 هزار و 500 متر مکعب، خط انتقالی به طول 168 کیلومتر از جنس لوله فولادی و به اقطار 200 تا 600 میلی‌متر در خطوط اصلی و لوله پلی‌اتیلن و فولادی به اقطار 65 تا 200 میلی‌متر با پوشش داخلی اپوکسی در خطوط فرعی، تعداد هشت ایستگاه پمپاژ که حداکثر هر پمپاژ 298 متر برای ایستگاه پمپاژ قزلجه نقوسان در نظر گرفته شده و یک هزار و 100 کیلووات برق برای ایستگاه‌های پمپاژ است.

عملیات اجرایی این طرح از سال 1390 آغاز شده و با اتمام این طرح سالانه 4.7 میلیون متر مکعب آب برای شهر تفرش و روستاهای مسیر طرح تامین می گردد و اعتبار تخصیص داده شده در سنوات گذشته(تا پایان سال 95) برای این طرح 287 میلیارد ریال بوده و طبق موافقتنامه اعتبار مورد نیاز برای سال 96، 188.700 میلیارد ریال و برای سالهای بعد 441.300 میلیارد ریال می باشد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها