Portal_background_image

با حضور استانداران مركزي و ايلام؛ ستاد مديريت اربعين استان مركزي در مرز مهران تشكيل شد

استاندار مرکزی در جلسه ستاد اربعین که با حضور استاندار ایلام در سالن جلسات پایانه مرزی مهران برگزار شد، گفت: استان مرکزی بعنوان استان معین ستاد اربعین در بخش خدمات شهری و درمان با استان ایلام همکاری می کند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: ستاداربعین استان مرکزی با برپایی بیمارستان صحرایی و اعزام تیم های پزشکی و همچنین اعزام شهردار معین به مهران در راستای تقویت خدمات بهداشتی و شهری ایفای نقش می کند.    

زمانی قمی با اشاره به اینکه محل استقرار بیمارستان صحرایی و همچنین شهرداری معین باید جانمائی شود، گفت: با جلساتی که در استان مرکزی برگزار شده، اینکه شهرداری معین با چه کادر و  امکاناتی در مهران مستقر شود، مشخص شده و شهردار و رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک نیز به این امر مقدس کمک خواهند کرد.

وی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی را بعنوان شهردار معین در مهران معرفی کرد و  گفت : ایشان در جهت تقویت مدیریت حوزه شهری ،خدمات رسانی به زائران و...  از حدود 15 روز قبل و 5 روز بعد از اربعین حسینی در مهران حضور خواهد داشت .

زمانی قمی بیان کرد: استان مرکزی به عنوان یکی از استان های میزبان زائران در مسیر تردد به کربلای معلی است و در این راستا علاوه بر ستاد دولتی، یک ستاد مردمی منسجم نیز در این خطه تدارک شده است.

استاندار مرکزی گفت: در اربعین سال گذشته خیل زائران عاشق به سمت عتبات عالیات و کشور عراق و استقبال مردمی چشمگیر بود و امسال به منظور خدمات رسانی بهینه در این آئین با تشکیل ستاد بزرگداشت اربعین در کل استان های کشور ، مشارکت در خدمات بهینه در مسیرهای تردد و مرزهای استان ایلام پررنگ دیده شده است.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش  با بیان اینکه مقاومت و مجاهدت های شجاعانه مردم سلحشور ایلام برای همه ایرانیان مثال زدنی است، افزود: تاریخ ایران گواهی می دهد که مردم استان ایلام دین خود را نسبت به انقلاب و مرزهای جمهوری اسلامی ادا کرده و آنچه برای ارتقا و منزلت نظام لازم بوده به منصه ظهور رسانده اند.

استاندار مرکزی افزود: استان ایلام در تاریخ انقلاب و جنگ یادگارهای تلخ و شیرین زیادی را دارد و مردم شریف این استان برای تثبیت و امنیت کشور تلاش زیادی کرده اند و در سالی که به نام همدلی و همزبانی دولت و ملت است، مجموعه مدیریت استان مرکزی حضور و همراهی مدیران ایلام را در ساماندهی و برنامه های بزرگداشت اربعین حسینی یک تکلیف می داند.

استاندار مرکزی همچنین خواستار عضویت این استان در ستاد دائمی اربعین در استان ایلام و شهر مهران شد.

گفتنی است در این جلسه در خصوص مشارکت استان مرکزی در زمینه احداث بیمارستان صحرایی، پارکینگ و اختصاص ماشین های سنگین مخصوص حمل زباله و عملیات آتش نشانی، جرثقیل و تانکر آب در ایام اربعین و در شهرستان مهران میان مسئولان دو استان بحث و تبادل نظر شد.

**** اعزام تیم کمک رسان برای ساماندهی مسیرهای ارتباطی و جاده های استان ایلام

زمانی قمی ابراز کرد: با توجه به حادثه سیل هفته گذشته در ایلام یک تیم کمک رسان از راه و شهرسازی استان مرکزی نیز برای ساماندهی مسیرهای ارتباطی و جاده های استان ایلام اعزام شده است که تا آخر هفته جاری در استان ایلام مستقر خواهد بود.

**** استاندار مرکزی با یک جانباز درایلام دیدار کرد

استاندار مرکزی  با غلامرضا غیاثی جانباز 70 درصد که در سال 1380توسط گروهک منافقین که قصد ترور وی را داشتند از ناحیه کمر و نخاع مجروح شد و به افتخار جانبازی نائل آمد، دیدار کرد.

یادآور می گردد هیاتی به ریاست استاندار مرکزی و  متشکل از مدیران اجرایی و درمانی این استان به منظور مشارکت در زمینه خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی  به استان ایلام سفر کردند که شرکت در نشست ستاد اربعین و  بازدید از شهر و پایانه مرزی مهران از جمله برنامه های این سفر بود.

 


 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

مدیر سایت


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها