Portal_background_image

استاندار در آيين تكريم و معارفه فرماندار شهرستان ساوه: ساوه كانون با ارزش اقتصادي استان است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان ساوه ، گفت: ساوه قطب مهم صنعت و کشاورزی و کانون با ارزش اقتصادی استان است که اثربخشی آن به عنوان یکی از مناطق ممتاز این خطه، محسوب می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این شهرستان به مدد فعالان بخش اقتصادی، کشاورزی و خدماتی جایگاه برجسته ای در مناسبات اقتصادی استان و کشور دارد.

وی اظهار داشت: برخی تولیدات بخش کشاورزی ساوه مانند پسته، انار و محصولات جالیزی دارای رتبه های برتر کشوری است و در صنعت نیز با داشتن بزرگترین شهر صنعتی کشور(کاوه) و سایر واحدهای تولیدی شاخص از قطب های مهم کشور محسوب می شود به گونه ای که نرخ بیکاری آن در استان در نازل ترین سطح است.

استاندار مرکزی ادامه داد: ساوه را بدون در نظر گرفتن ظرفیت های اقتصادی، کشاورزی و صنعتی نمی توان تحلیل کرد و هر مسئولی که در این شهرستان خدمت می کند باید متوجه این ظرفیت ها باشد و وظایف خود را به درستی انجام دهد.

آقازاده تاکید کرد: مردم داری و همراهی با فعالان اقتصادی، حساسیت بر اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید ، کمک به سرمایه گذاران و کشاورزان باید شاکله رفتاری مدیران اجرایی در این شهرستان باشد.

وی گفت: گشاده رویی و برخورد توام با تواضع خصلت مدیر موفق است و مسئولان استان در تمامی شهرستان ها باید همراه مردم ، صنعتگران، بهره برداران کشاورزی و خدماتی و کارآفرینان باشند.

استاندار مرکزی یادآور شد: در شرایط کنونی کشور نیاز به وحدت دارد و باید انتقادات غیر سازنده را کنار گذاشت و به دنبال خنثی کردن توطئه‌های دشمنان بود.
وی افزود: دولت همه تلاش خود را برای تحقق وعده هایش انجام داده اما اتفاقاتی نظیر بدعهدی در برجام از سوی آمریکا از اختیار دولت خارج است.
به گفته استاندار مرکزی، نظام اسلامی در 40 سال اخیر با وجود همه بدعهدی، توطئه‌ و دشمنی ها با اتکا به وحدت داخلی پیش رفته و امروز نیز با تداوم همین رویه از گردنه های سخت عبور خواهد کرد.

آقازاده به بهره برداری 160 طرح عمرانی و اقتصادی با سرمایه گذاری هفت هزار و 500 میلیون ریال در شهرستان ساوه در ایام دهه فجر امسال اشاره کرد و افزود: یک هزار و 500 فرصت شغلی از این طرح ها حاصل شده که این مهم نشانه ظرفیت های شاخص ساوه در زمینه های مختلف است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت نیز گفت: مسئولیت ها ماندگار نیست و نقل و انتقالات مدیریتی همیشه بوده و هست.

«محمد رضا منصوری» با قدردانی از خدمات فرماندار پیشین ساوه افزود: فرماندار جدید شهرستان نیز با مشارکت همه مسئولان زمینه ساز خدمت بیشتر به شهروندان باشد.

فرماندار سابق ساوه نیز در این آیین گفت: خدمت در نظام اسلامی افتخار است و همه تلاش ها برای حل مشکلات مردم به کار گرفته شد.

«محمد بهاروند» افزود: وحدت آفرینی مهمترین تکلیف مدیر اجرایی موفق است چراکه وقت مسئولان باید برای مردم صرف شود.

وی ادامه داد: تمامی تلاش ها برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در ساوه معطوف شد چرا که این مهم تاکید مقام معظم رهبری و اولویت دولت تدبیر و امید است.

فرماندار ساوه نیز در این آیین سه عنصر رهبری، دین و مردم را ارکان پایه در پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: در جریان انقلاب نیز امام خمینی (ره) مردم را ولی نعمت خود می ‌دانست و اکنون در چهلمین سالگرد انقلاب نیز ملت غیور همچنان تعیین کننده هستند.

«علی میرزایی» افزود: مردم مومن ایران اسلامی و شهرستان ساوه در راهپیمایی 22 بهمن با حضور حماسی خود یاد و نام امام راحل و شهدا را زنده می کنند.

وی ادامه داد: ساوه شهری مهم و تاریخی است و از نظر موقعیت جغرافیایی و ظرفیت های صنعتی و کشاورزی و نیز داشتن دشت های حاصلخیز همیشه مورد توجه خاص بوده است.

فرماندار ساوه خاطرنشان کرد: این شهرستان نقش جدی در تولید و اقتصاد ملی دارد و برای بارور شدن هرچه بیشتر ظرفیت های آن باید برنامه ای عملیاتی و نقشه راه در حوزه های مختلف ترسیم شود.

گفتنی است در این آیین که با حضور استاندار مرکزی، نماینده ساوه و زرندیه در خانه ملت و اعضای شورای اداری این شهرستان برگزار شد «علی میرزایی» به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه ساوه معرفی و از خدمات «محمد بهاروند» فرماندار پیشین تکریم شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها