Portal_background_image

معاون عمراني استاندار مركزي: ساماندهي نقاط حاشيه اي در طرح جامع اراك ديده شود

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان، گفت: ساماندهی نقاط حاشیه نشین و سکونتگاه های غیر رسمی به صورت کارشناسی در طرح جامع کلانشهر اراک دیده شود.

زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اظهار کرد: حاشیه نشینی از موانع اصلی توسعه پایدار شهری است که در صورت بی توجهی به این مکان ها در آینده مشکلات بیشتری برای کلانشهر اراک ایجاد می شود. 

وی ادامه داد: مناطق حاشیه نشین به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از تعادل کافی برخوردار نیست و ساماندهی این مناطق باید محور طرح جامع کلانشهر اراک قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی اظهار داشت: مشاور طرح جامع کلانشهر اراک وظیفه دارد نقاط حاشیه نشین کلانشهر اراک را مورد بازدید قرار داده و در صورتی که امکان الحاق در طرح جامع را نداشته باشند باید به صورت کارشناسی ساماندهی و از پیشرفت این مناطق جلوگیری شود. 

وی یادآوری کرد: طرح جامع کلانشهر اراک در سال های پیش تهیه شده و در نشست شورای برنامه ریزی استان مورد نقد و بررسی همه دستگاه های اجرایی قرار گرفته است و نواقص و کاستی های موجود در این طرح باید در اسرع وقت از سوی مشاور ذیصلاح اصلاح شود. 

زندیه وکیلی افزود: همچنین مالکیت های اراضی محدوده توسعه طرح جامعه کلانشهر اراک باید از سوی مشاور طرح مشخص و پیش از تصویب نهایی طرح، توافقات لازم انجام شود. 

وی گفت: ساماندهی دره گردو به همراه ارائه کاربری های مشخص و ساماندهی 50 هکتار از اراضی ابتدای جاده اراک - فرودگاه را از دیگر ضروریات کلانشهر اراک است که باید در طرح جامع کلانشهر اراک دیده شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: گسترش محیط شهری کلانشهر اراک، لزوم تصویب هر چه زودتر این طرح را در شورای برنامه ریزی استان ضروری کرده و این مصوبه باید در کمترین زمان ممکن برای انجام مراحل قانونی به شورای عالی معماری و شهرسازی کشور ارسال شود. 

وی اظهار داشت: طرح جامع کلانشهر اراک پس از تصویب در شورای برنامه ریزی استان به شورای عالی شهرسازی و معماری کشور ارجاع می شود که با تصویب آن شورا به شهرداری و دستگاه های ذیربط ابلاغ و ملاک عمل شهرداری و سایر دستگاه ها برای اجرای طرح های پایین دستی خواهد بود. 

گفتنی است بازدید میدانی از نقاط الحاقی به طرح جامع کلانشهر اراک و کاربری های موجود از سوی اعضای اصلی کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مرکزی مهمترین مصوبه این نشست بود. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها