Portal_background_image

استاندار مركزي مطرح كرد: سالمندان چراغ هدايت جامعه هستند/ ضرورت مناسب سازي محيط شهري براي سالمندان

آقازاده استاندار مرکزی در همایش تجلیل از سالمندان استان مرکزی در اراک ، گفت:تجربيات سالمندان، به عنوان چراغ هدايت آيندگان، باید به شکل مطلوبی به نسل جوان جامعه منتقل شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: یک سوم سالمندان این استان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند و از خدمات این نهاد حمایتی بهره‌مند می‌شوند.

آقازاده افزود: ۱۵۵ هزار سالمند در این استان وجود دارد که ۴۴ هزار و ۱۰۰ نفر آنان از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله یادگارهای ارزشمند امام راحل(ره) است که در راستای رفع محرومیت ارایه خدمات دارد.

استاندار مرکزی گفت: ایجاد فرصت های برابر برای تمامی سنین شعار امسال روز جهانی سالمند بوده و در راستای تحقق این شعار مناسب سازی فضاهای شهری و ادارات برای عبور و مرور سالمندان در جامعه در دستور کار استانداری این استان قرار دارد.

آقازاده افزود: شهرداری ها و مسئولان استان باید با مناسب سازی فضای شهری و دستگاه های اجرایی زمینه تسهیل در عبور و مرور سالمندان در جامعه را فراهم کنند.

وی ادامه داد: ایجاد فضای سبز برای حضور سالمندان و ایجاد شادی و نشاد در بین این افراد از دیگر برنامه های استانداری مرکزی بوده و پارک بانوان و برخی مکان های تفریحی در استان بر این اساس ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی نیز در این نشست گفت: ۹ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می دهند که این رقم در این استان ۱۱ درصد است.

 موسی نژاد افزود: ۱۵۵ هزار سالمند در استان مرکزی وجود داشته و این استان با این میزان سالمند جزء ۲ تا سه استان پیر کشور است.

وی ادامه داد: ۴۴ هزار و ۱۰۰ نفر از سالمندان معادل ۳۰ درصد این افراد در قالب ۲۷ هزار و ۸۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: همایش تجلیل از سالمندان در این هفته برای ۲ هزار نفر از سالمندان پنج شهرستان اراک، ساوه، زرندیه، خمین و شازند برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی یادآور شد: ۳۴۴ میلیارد ریال کمک هزینه معیشت از ابتدای سال جاری تا کنون توسط این اداره کل پرداخت شده است.

موسی نژاد ادامه داد: ۶ میلیارد ریال کمک هزینه تعمیرات مسکن نیز در این مدت به سالمندان استان مرکزی پرداخت شده و برای ۸۵ نفر از سالمندان استان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اشتغال زایی شده است.

وی گفت: هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز از ابتدای سال جاری تا کنون کمک بلاعوض به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی پرداخت شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها