Portal_background_image

استاندار: سازمان پزشكي قانوني نقش موثري در تحقق عدالت اجتماعي دارد

آقازاده استاندار مرکزی در سی و ششمین همایش مدیران پزشکی قانونی کشور که در محل سالن اجتماعات دادگستری کل استان برگزار شد، گفت: سازمان پزشکی قانونی نقش موثری در تحقق عدالت اجتماعی دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: نظرات پزشکی قانونی مبنای قضاوت بسیاری از پرونده های قضایی است و نقش محوری این نهاد اجتماعی در اجرای عدالت برای همگان شناخته شده است.       

آقازاده افزود: سازمان پزشکی قانونی ایران اسلامی به لحاظ برخورداری از نیروهای کارآزموده و همچنین مدرن ترین تجهیزات در خاورمیانه و در سطح بین المللی دارای رتبه برتر است.   

وی ادامه داد : در استان مرکزی از سوی شورای تامین و دستگاه های اجرایی حمایت های خوبی از پزشکی قانونی استان انجام شده و در این زمینه با بضاعت محدودی که وجود دارد نسبت به سه سال پیش  اقدامات موثری صورت گرفته و توجه ویژه ای برای رفع مایحتاج و نیازهای پزشکی قانونی در حال انجام است.

وی ادامه داد: ساختمان پزشکی قانونی استان مرکزی به لحاظ فضا محدودیت های بسیاری داشت که واگذاری یک باب ساختمان جدید با فضایی وسیع و دسترسی آسان در شورای برنامه ریزی استان تصویب شد که به زودی محقق می شود.  

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بیش از 150 هزار نفر از مردم این استان به طور مستقیم در صنایع مختلف استان فعالیت می کنند و این استان از قطب های مهم اقتصادی کشور است. 

وی بیان کرد:  سالانه بیش از 50 هزار میلیارد ریال گردش مالی صنعتی و تجاری این استان است. 

آقازاده گفت: استان مرکزی در بخش  تولیدات کشاورزی نیز دارای جایگاه ویژه ای در کشور است و در تولید برخی از محصولات از جمله انار، پسته و ... دارای رتبه برتر می باشد.

وی افزود: این استان پایین ترین نرخ بیکاری کشور را داراست و در بخش صنعت، اقتصاد ، فرهنگ و کشاورزی جایگاه مهمی را در کشور دارا می باشد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نیز اظهار کرد: تخصص و تشخیص جرم های احتمالی، برخورداری از انگیزه های الهی، عشق و ایمان به خدمترسانی به مردم از ویژگی هایی است که کارکنان پزشکی قانونی باید برخوردار باشند.

وی بیان کرد: ارائه آموزش های کارآمد به پزشکان و نیروهای تخصصی پزشکی قانونی از دیگر وظایف مسئولان این نهاد است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی یادآوری کرد: پزشکی قانونی نقش مهمی در اجرای عدالت، احقاق حقوق مردم، تشخیص به هنگام جرم، جلوگیری از بروز مشکلات خانوادگی و در  نهایت اجرای کامل قانون اسلام در جامعه دارد که باید هر روز بالنده تر از گذشته فعالیت هایش را دنبال کند.

شجاعی رئیس سازمان پزشکی  نیز گفت:ارتباط تنگانگی بین مرکز تحقیقات پزشکی قانونی کشور با شرکت های دانش بنیان در خصوص ساخت تجهیزات این نهاد اجتماعی شکل گرفته و با وجود ظرفیت علمی بالای این شرکت ها، امکان ساخت تمامی اقلام مورد نیاز مصرفی پزشکی قانونی در کشور وجود دارد.

وی ادامه داد: در صورتی که ماده مصرفی و یا تجهیزات پزشکی قانونی در کشور وجود داشته باشد، خرید مشابه خارجی آن ها با هر کیفیتی ممنوع است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی اظهار داشت: راه اندازی بانک ژنتیک با هدف کاهش جرم و آسیب های اجتماعی ازدیگر اقدامات این نهاد است که اگر چه امروز با کمبود منابع مالی به خصوص برای تهیه کیت مواجه شده اما به زودی این معضل حل می شود. 

وی طرح دادپزشک را از اقدامات موثر سازمان پزشکی قانونی عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف کاهش ورود افراد به پزشکی قانونی اجرایی شده و حدود 30 درصد از میانگین کاری این نهاد را کاهش داده است. 
 
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار داشت: تشکیل سازمان پزشکی قانونی کشورهای اسلامی با شرکت 20 کشور از دیگر دستاورهای این نهاد است که دبیرخانه این سازمان نیز در ایران تشکیل شد و ریاست نخستین دوره این سازمان نیز به ایران واگذار شد. 

وی ادامه داد: دولت نگاه ویژه ای به پزشکی قانونی دارد و در سال جاری تمام اعتبارات مصوب جاری و عمرانی این سازمان از سوی دولت جذب شده که این مهم نقش موثری در بهبود روند خدمتگذاری به مردم داشته است. 

وی اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی با تبلیغات گسترده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در صدد ایجاد تفرقه در کشور هستند و در چنین شرایطی همه دستگاه ها باید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و از ایجاد نارضایتی در جامعه با جدیت پرهیز شود. 

شجاعی بیان کرد: کشور به لحاظ نظامی با اقتدار است و برنامه های وزارت دفاع در بومی سازی تسلیحات نظامی باید الگوی رفتاری دیگر دستگاه ها قرار گرفته و با حمایت از کالای ایرانی در راستای خودکفایی کشور گام بردارند. 

گفتنی است در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان مرکزی  نیز حضور داشتند و سخنانی را مطرح  نمودند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها