Portal_background_image

نماينده ولي فقيه در استان: ساده زيستي و خدمتگزاري دو ويژگي ممتاز امام خميني(ره) بود

حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در شورای اداری مشترک استان و شهرستان خمین در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری بیت تاریخی امام خمینی(ره) در خمین گفت: ساده زیستی و خدمتگزاری به مردم از ویژگیهای ممتاز امام خمینی(ره) بود که در دلهای مردم نفوذ کرد و جا گرفت.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: امام خمینی(ره) نسبت به دنیا تعلق خاطر نداشت، ساده زیست و قانع بود و از تشریفات و تجملات پرهیز کرد و از مال دنیا چیزی را ذخیره نکرد.

وی ادامه داد: بنیانگذار انقلاب اسلامی نظامی را پایه گذاری کرد که در آن حاکم، خویش را برتر از مردم نمی داند و خود را خدمتگزار مردم بداند.

امام جمعه اراک گفت: امام راحل از امکانات دنیا هیچ چیزی برای خود نخواست و هنگام رحلت تنها سرمایه وی کتاب هایش بود و همه مسئولان بایستی همانگونه که امام خمینی(ره) از نیازمندان و مستضعفان حمایت می کرد خود را خدمتگزار مردم و حامی نیازمندان بدانند و از تشریفات ، زرق و برقها و تجملات اجتناب کنند.

نمانیده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: انقلاب اسلامی بزرگترین حادثه در قرن بیستم و امام راحل اراده و مشیت الهی بر این امت بود و سرفصل جدیدی را در تاریخ ایران گشود و از اسلام صیانت کرد و مردان بزرگی را برای پاسداری از حریم اسلام تربیت کرد.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: امام خمینی(ره) نعمت بزرگ الهی برای امت بود و همه باید همیشه زحمات و ارزش آفرینی های گران سنگ امام را قدر بدانند.

وی ادامه داد: باید سیره ، سنت، اخلاق حسنه و کریمه، شجاعت، عزت و نقش امام خمینی(ره) را سرلوحه امور زندگی قرار داد.

وی با بیان اینکه شرایط کشور بسیار حساس و ویژه است اظهارکرد: برای شکست دشمنان نظام باید قدرتمند بود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: همه با هم باید پشت سر رهبری حرکت کنند تا نظام و انقلاب در پیشبرد اهداف خود موفق باشد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: نهضت امام راحل در 40 سال قبل جریان تاریخ را تغییر داد و امروز مردم و مسئولان وارث و امانتدار انقلاب اسلامی هستند.

 رضایی افزود: نظام اسلامی مبتنی بر مبانی نظری امام خمینی (ره) شکل گرفت و امروز مستحکم تر از قبل است به طوری که نظام اسلامی در سطح بین الملل به عنوان یکی از حاکمیت های مقتدر از طرف ملتهای مختلف شناخته می شود.

نماینده مردم خمین در خانه ملت اظهار کرد: دشمنان نظام برای حاکمیتی که امام بر اساس نه شرقی نه غربی پایه گذاشت از تمام ظرفیتهای خود استفاده کردند اما هر روز به افتخارات نظام افزوده شد. 

رضایی گفت: امام مردم را ولی نعمت و صاحب حق می دانست و برای استمرار نظام باید این نگاه امام استمرار پیدا کند.

نماینده مردم خمین در خانه ملت ادامه داد: در دیدگاه امام راحل مردم صاحب اختیار هستند و مسئولان نظام به واسطه مردم به موقعیت می رسند و بر اساس اندیشه بنیانگذار انقلاب اسلامی مطالبات مردم همیشه باید در راس امور قرار گیرند.

وی تاکید کرد: انقلاب راه خود را با عزت و افتخار ادامه می دهد و ملت همواره پشتیبان نظام و انقلاب هستند. 

گفتنی است شهرستان خمین زادگاه معمار کبیر انقلاب هرساله میزبان عاشقان روح الله در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) است و آیین ارتحال و نشست شورای اداری استان مرکزی در بیت تاریخی امام امت در خمین برگزار می شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها