Portal_background_image

با حضور استاندار ساختمان دادگاه هاي حقوقي و كيفري شهرستان اراك افتتاح شد

آقازاده استاندار مرکزی در آیین افتتاح ساختمان دادگاه های حقوقی و کیفری اراک، گفت: همگرایی و همراهی بخش های اجرایی، قضایی و نمایندگان خانه ملت در استان مرکزی منسجم و مطلوب است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) و حمایت های مردم به شکل گیری انقلاب اسلامی منجر شد و باید این سرمایه ارزشمند را حفظ کرد و پیام های نافذ آن را نشر داد.
وی اظهار داشت: ساختمان های دادگستری باید مجهز و استاندارد باشند تا خدمات دهی به مردم به بهترین شکل صورت بگیرد.
استاندار مرکزی گفت: افزایش قیمت ها باعث شد تا برخی کندی ها در اجرای طرح های عمرانی ایجاد شود اما می توان در سایه تدبیر و برنامه از این پیچ تند عبور کرد.
آقازاده یادآور شد: همگرایی و همراهی بخش های اجرایی، قضایی و نمایندگان خانه ملت در استان مرکزی منسجم و مطلوب است و تعامل این بخش ها موجب شده که امور با سهولت و کیفت لازم پی گرفته شود.

وی افزود: امنیت اقتصادی استان نتیجه همراهی هدفمند دستگاه ای اجرایی است که حاصل آن رضایت مردم است.
استاندار مرکزی اظهارداشت: محل تامین اعتبار ساختمان جدید دادگاه کیفری و حقوقی شهرستان اراک از اعتبارات ملی دیده شد اما استان مرکزی 25 میلیارد ریال از منابع مالی استانی به این طرح کمک کرد.

معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی قوه قضاییه نیز  گفت: تکمیل طرح های نیمه کاره عمرانی از سیاست های اولویت دار دستگاه قضایی است و آغاز عملیات اجرایی سازه ها و تاسیسات ساختمانی جدید منوط به بسته شدن پرونده طرح های نیمه تمام است.

وی افزود: سیاست های عمرانی در قوه قضائیه سبب شده که مدیریت منابع مالی سامان بگیرد و پیشبرد امور به صورت منطقی پی گرفته شود.

معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی قوه قضاییه گفت: بازه زمانی پیش بینی اجرای طرح های نیمه ساله قوه قضائیه 2 ساله پیش بینی شده و تنها در صورت اتمام طرح های نیمه تمام برنامه عمرانی جدید کلید می خورد.

کهزادی در ادامه افزود: نشریه استاندارد سازی ساختمان به همت دفتر فنی قوه قضاییه به تصویب رسیده است و تمامی سازه های عمرانی در دست ساخت این قوه ملزم به رعایت دقیق استانداردها هستند.

وی اظهار داشت: بر اساس مطالعات استان مرکزی در برخی از شهرستان های نظیر زالیان و خمین نیازمند ایجاد سازه های ساختمانی است و این مهم باید با رعایت استانداردهای فنی و در خور ایجاد شوند.

معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش گفت: ستاد جنگ اقتصادی دشمن با بهره گیری از 380 متخصص در خزانه داری آمریکا با هدف پیگیری روند تحریم ها شکل گرفته است و می کوشد تا اقتصاد ایران را فلج کند و از این منظر نیاز است که در سایه اتحاد و برنامه منسجم با این توطئه ها مقابله کرد.
کهزادی افزود: با آغاز تحریم ها اتکا به داشته های داخلی تقویت شده و اکنون 80 درصد نیاز کشور درداخل تامین می شود.

وی اظهار داشت: الزام خرید کالای ایرانی برای حمایت از تولیدات داخل باید به صورت پررنگ اجرایی شود تا از بیکاری کارگران جلوگیری به عمل آید.

معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی قوه قضاییه گفت: مجموعه بخش های قوه قضائیه می کوشد تا دستورالعمل اولویت دار خود را بر مبارزه با مفسدان اقتصادی و سالم اقتصادی کشور قرار دهد.

کهزادی افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی هر ماه توسط معاون قوه قضاییه تشکیل و راهکارها و موانع اقتصادی در آن بررسی می شود و قوه قضاییه در شورای گفت و گو نقش موثری برعهده دارد.

وی اظهار داشت: اجرای حقوق عامه به دستور رئیس قوه قضاییه کلید زده شده و موضوعاتی چون ایجاد امنیت و مقابله با آلودگی محیط زیست با قوت پی گرفته شود.

حجت الاسلام «قاسم عبدالهی» افزود: ایجاد ۵۴ هزار مترمربع فضای عمرانی در دادگستری استان مرکزی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که هشت هزار مترمربع آن برای شورای حل اختلاف بوده است. 

وی اظهارداشت: حجم پرونده های ورودی دادگستری بالا است و شمار پرونده های ورودی امسال نسبت به مدت مشابه قبل ۱۰ درصد افزایش دارد.

گفتنی است ساختمان دادگاه کیفری و حقوقی شهرستان اراک با 12 هزار متر مربع زیربنا در چهار طبقه ساخته شده است. برای ساخت و تجهیز این طرح در مجموع 340 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها