Portal_background_image

استاندار مركزي در مانور سراسري زلزله و ايمني: زير ساخت قوي سرمايه مديريت بحران است

آقازاده استاندار مرکزی در مانور سراسری ایمنی وزلزله که صورت نمادین در دبیرستان نمونه رستگاران اراک برگزار شد، گفت: وجود زیرساخت های قوی و محکم در شهر و روستاها از جمله سرمایه های مدیریت بحران و عامل اصلی کاهش تلفات و خسارت به جامعه انسانی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  مدیریت بحران به عنوان بخش مهمی از راهبردهای پیشبرد اهداف کشور و استان محسوب می شود و توجه به تقویت زیرساخت ها و برنامه های پیش، حین و بعد از بحران امری ضروری است.

وی ادامه داد: قرارگرفتن کشور ایران بر روی کمربند زلزله لزوم پیش آمادگی موثر در درگیری با حوادث طبیعی را دوچندان کرده و برای این مهم افزایش کارآمدی و آمادگی نیروهای امدادی و برنامه های اثربخش در تقویت همکاری بین بخشی و قدام سریع هنگام حادثه اجتناب ناپذیر است. 

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: حوادث طبیعی سالانه حدود 10 هزار میلیارد ریال خسارت به شهرها و روستاهای کشور وارد می کند که افزایش آمادگی و فراگیری آموزش های فردی مقابله با حوادث توسط مردم نقش مهمی در کاهش تلفات و خسارت ها در هنگام این حوادث به همراه دارد.

آقازاده افزود: برگزاری عملیات تمرینی زلزله و ایمنی برای دانش آموزان و جوانان افزایش آگاهی و توان این قشر از جامعه را در مقابله با حوادث طبیعی به دنبال دارد و دایره ای از آموخته های مهم مقابله با بحران به سطح خانواده ها منتقل می شود.

وی ادامه داد: عملیات تمرینی زلزله و ایمنی به صورت نمادین در 10 مدرسه در شهرستان اراک برگزار شده است.

استاندار مرکزی یاد آور شد: سالانه علاوه بر خسارت ها و تلفات حوادث طبیعی حدود 20 هزار نفر از جمعیت کشور بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند و حدود سه برابر این افراد نیز مصدوم و معلول می شوند که بیشتر آنان سرپرست خانواده هستند.

آقازاده افزود: گسترش دایره فعالیت های فرهنگی و آموزش های هرچه بیشتر به شهروندان در زمینه کاهش تلفات رانندگی نیاز جدی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز در این آیین گفت: عملیات تمرینی زلزله و ایمنی با همکاری ستاد بحران، اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی و آتش نشانی هر سال با هدف بسط آگاهی دانش آموزان در مقابله با زلزله و کاهش خسارت های احتمالی انجام می شود.

«شهریار فولادوند» افزود: عملیات تمرینی زلزله و ایمنی با هدف فرهنگ سازی و بهبود آگاهی دانش آموزان در مقابله با زلزله احتمالی برگزار می شود. 

وی ادامه داد: آموزش صحیح دانش آموزان به منظور مقابله احتمالی با حوادث و بلایای طبیعی و توجه به نکات ایمنی در زلزله از مهمترین اولویت های آموزشی کمیته مانور سراسری زلزله است. 

گفتنی است در عملیات تمرینی زلزله دبیرستان نمونه اطهر شهرستان اراک، نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، فوریت های پزشکی و نیروی انتظامی در نخستین لحظات وقوع زلزله فرضی در محل حاضر شده و توانایی خود را به نمایش گذاشتند. 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها