Portal_background_image

زنگ سرشماری عمومی نفوس و مسکن روز دوشنبه همزمان با سراسر کشور در مدارس استان مرکزی نواخته شد.

معاون برنامه ریزی استانداری مرکزی به همین مناسبت در مدرسه راهنمایی پسرانه شهید ثامنی اراک گفت: اولین تجربه سرشماری پنج ساله کشور از امروز در نقاط مختلف کشور و این استان آغاز و تا ۲۲ آبان ماه جاری نیز ادامه دارد.

محمد رضا عاشوری’ افزود: اولین سرشماری ۱۰ ساله کشور در سال ۱۳۳۵ و آخرین سرشماری آن در سال ۱۳۸۵ برگزار شده است.
وی بیان کرد: تاکنون شش سرشماری در کشور انجام شده و سرشماری جاری، هفتیمن سرشماری است که در حال برگزاری می باشد و امید است مردم همکاری بسیار خوبی در اجرای این سرشماری داشته باشند.
رییس آموزش و پرورش ناحیه دو اراک نیز در این مراسم گفت: اساس هر تصمیم، داشتن آمار و اطلاعات صحیح است.
‘ابوالفضل بادرستانی’ افزود: مردم وظیفه دارند در اجرای این طرح همکاری بسیار خوبی با ماموران سرشماری داشته باشند و همه تلاش خود را در ارائه آمار صحیح به ماموران به کار گیرند.
***زنگ سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان اراک نیز روز دوشنبه در مدارس این شهرستان نواخته شد.
فرماندار شهرستان اراک به همین مناسبت در مدرسه دخترانه الهیه اراک گفت: مردم همه تلاش خود را به کار گیرند تا آما صحیح را در اختیار آمارگیران قرار دهند.
‘مسلم پورقاسمیان’ افزود: در شهرستان اراک ۷۶۰ نفر تحت آموزشهای آمارگیری قرار گرفتند که از این تعداد ۱۰ درصد به عنوان نیروی ذخیره هستند.
وی بیان کرد: هر چه مردم آمار و اطلاعات دقیقتری به آمارگیران ارائه دهند، مسوولان و دولت بهتر و راحت تر می توانند برنامه ریزی کنند.
مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات و قائم مقام سرشماری استان مرکزی نیز در این مراسم گفت: مردم همکاری بسیار خوبی با ماموران سرشماری داشته باشند و شناسنامه و شماره ملی خود را در دسترس داشته باشند تا زمانی که ماموران مراجعه می کنند این کار با سرعت بیشتری انجام شود.
‘مسعود اخوان’ افزود: ماموران سرشماری با جلیقه مخصوص و کارت شناسایی عکس دار هستند و مردم در این راستا نیز مراقب برخی افراد فرصت طلب باشند.
وی بیان کرد: بسیاری از خانواده ها در زمان مراجعه ماموران در خانه نیستند که در این راستا اطلاعیه خانواده غایب به درون این خانه ها انداخته می شود و در این اطلاعیه تاریخ و زمان مراجعه بعدی مامور ارائه می شود که امید است مردم غایب نیز با ماموران همکاری بسیار خوبی داشته باشند.
‘ابوالفضل هاشمی’ رییس آموزش و پرورش ناحیه یک اراک نیز در این مراسم گفت: امروز کار بزرگی در کشور آغاز شده و موفقیت اجرای آن در گرو همکاری اقشار مختلف مردم است.
در پایان این مراسم از برگزیدگان مسابقات دانش آموزی با موضوع سرشماری با اهدای جایزه تقدیر شد

   


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها