Portal_background_image

زندوكيلي: ارتقاي حمل و نقل موجب توسعه اقتصادي كشور مي شود

معاون امور عمراني استانداري:‌حمل و نقل زيرساخت توسعه اقتصادي كشور محسوب می گردد كه ارتقاي آن موجب توسعه اقتصادي و ارتباطي كشور مي شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل و روز راهدار گفت: برای ساخت و بهسازی محورهای مواصلاتی و ایمن سازی راهها، اعتبارات قابل توجهی هزینه می شود لیکن بروز حواث جاده ای همه ساله خسارات جبران ناپذیر به مردم و دولت تحمیل می کند و این مهم که چرا اینگونه حوادث رخ می دهد از نظرها پنهان مانده است.

زندوکیلی از استاندارد سازی جاده ها و خودروهای حمل بار و مسافر بعنوان بخش مهمی از فرایند ایمن سازی حمل و نقل جاده ای یاد کرد و افزود: ارتقاء فرهنگ رانندگی، تامین نیازهای مادی و معنوی رانندگان و توجه به دغدغه های راهدارن و دیگر عوامل حمل و نقل جاده ای، ایمنی راهها و سلامت مسافران و رانندگان را بدنبال خواهد داشت.

معاون استاندار مرکزی اضافه کرد:حمل و نقل زيرساخت توسعه اقتصادي كشور محسوب می گردد كه ارتقاي آن موجب توسعه اقتصادي و ارتباطي كشور است و افزايش ايمني، كاهش تصادفات جاده ای و بهره ‌برداري هوشمندانه از موقعيت‌ها ایجاب مي‌كند تا يك حركت موثر و كارآمد را براي اين حوزه تدارك ببينيم و با ایجاد انگیزه کاری و توجه به شخصیت دست اندر کاران حمل و نقل جاده ای و رفع دغدغه های فراروی آنان و آموزش‌ عوامل راهداری و ارتقاي ايمني جاده‌ها موجب می گردد که ضمن افزایش بهره وری در این بخش ، ميزان خسارات و تلفات جاده ای به پايين‌ترين رقم کاهش یابد.

وی از 26 آذر بعنوان حماسه ای ماندگار که حاکی از غیرت ملی و ولایت مداری رانندگان عزیز و بخش حمل و نقل کشور است نام برد و بیان داشت:صدور فرمان تاريخي حضرت امام خميني(ره) درخصوص تخليه بنادر در سال 1361 و لبیک همه تلاشگران بخش حمل و نقل جاده ای کشور به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و تخلیه بنادر و تامین مایحتاج مردم و همچنین پشتیبانی لجستیک از رزمندگان اسلام، برگ زرینی است که برای همیشه در تاریخ ایران اسلامی به یادگار خواهد ماند.


معاون استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت اول دیماه بعنوان روز راهدار خاطر نشان ساخت:
آغاز فصل سرما و شروع عمليات راهداري زمستاني فرصت مغتنمی است که ضمن پاسداشت زحمات طاقت فرسای راهداران عزیز و تمام عوامل راهداری برای رفع مشکلات و دغدغه های این قشر زحمت کش تلاش مضاعف بعمل آید.


وی افزود: راهداران نیروهای سخت کوشی هستند که در ايام مختلف سال بویژه در برف و سرما پيوسته مشغول عمليات راهداري مي باشند و حتي روزهاي تعطيل نيز عمليات و گشت راهداري متوقف نمي گردد .

زندوکیلی در ادامه گفت: 90 درصد از حمل و نقل مسافر و كالا از طريق جاده و محورهاي مواصلاتي انجام مي‌شود و كشورمان در بخش حمل و نقل به عنوان شاهراه اصلي و ارتباطي در تعامل با كشورهاي آسياي ميانه و اروپا دارای موقعیت استراتژی است و استان مرکزی نیز بعنوان کریدر ارتباطی شمال به جنوب و شرق به غرب از موقعیت کم نظیر برخوردار می باشد که می تواند جهت رشد و توسعه استان بسیارموثر باشد .


 


معاون عمرانی استاندار مرکزی در پایان از تلاش كاركنان بخش حمل و نقل،‌ راه و شهرسازی، پليس راه، هلال احمر و مركز اورژانس تقدیر و تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ سازی و آموزش در صدا و سيما، آموزش و پرورش و رسانه‌هاي ديگر ، شاهد ارتقاي سطح ایمنی راهها و حمل و نقل جاده ای باشیم.
 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها