Portal_background_image

استاندار مركزي: زنان در ترويج فرهنگ كار نقش آفريني كنند

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با جمعی از بانوان شاغل در استانداری که به مناسبت گرامیداشت هفته زن برگزار شد، گفت: زنان برای توسعه همه جانبه کشور در ترویج فرهنگ کار نقش آفرینی کنند.

زمانی قمی با تاکید بر ترویج فرهنگ کار در جامعه،  اظهار کرد: توسعه و پيشرفت كشور در گرو اهتمام به فرهنگ كار  و نهادینه شدن آن در جامعه است که زنان بعنوان بخش مهمی از جامعه  باید در این زمینه نقش آفرینی کنند.

زمانی قمی بیان کرد: زنان می توانند با تشکیل سازمانهای مردم نهاد فرهنگ کار را ترویج نمایند و در این راستا برنامه هایی را پیشنهاد دهند که بتوان فرهنگ کار را تقویت کرد.

استاندار مرکزی نبود فرهنگ کار در جامعه را از موانع تحقق رشد اقتصادی و توسعه کشور دانست واظهار کرد: برای رسیدن به توسعه همه باید در کنار هم کار کنیم و در این میان فرقی بین زن و مرد وجود ندارد .

وی افزود: کارمندان باید با افزایش وجدان کاری و احساس مسئولیت بیشتر، وقت شناسی و تلاش در جهت افزایش بهره وری و  همچنین افزایش متوسط ساعات کار مفید، نقش خود را در توسعه کشور  بخوبی ایفا نمایند.

استاندار مرکزی درخصوص توانمندی زنان شاغل، اظهار کرد: تجربه نشان داده است که فساد مالی در پستهای مدیریتی که توسط زنان اداره می شود به مراتب کمتر است و مدیران زن سلامت و پاکی بیشتری در کار دارند و توانمندتر و مسئولیت پذیرترند.

زمانی قمی تصریح کرد: مدیریت ارشد استان بر این عقیده است که از حضور زنان در پستهای مدیریتی استفاده بیشتری شود و در این راستا مدیر کل  امور بانوان و خانواده استانداری باید پستهای استانداری و زنان شاغلی که توانایی مدیریت این پستها را دارند شناسایی و معرفی نماید.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی درب دانشگاهها بسوی زنان باز شد و ما شاهد موفقیهای چشمگیر این قشر از جامعه هستیم، افزود: امروز هم اگر درب مدیریت و اداره امور بروی زنان باز شود همین نتیجه را در برخواهد داشت .

زمانی قمی با مقایسه فرهنگ کار در ایران و ژاپن، اظهار کرد: در سالهای گذشته در سفری که سفیر ژاپن به ایران داشت راز موفقیت ژاپن را در این مسئله عنوان کرد که ایران قدم نهادن در عرصه توسعه را با کشور ژاپن آغاز کرد ولی ژاپنی ها هر چه نخست وزیر این کشور ابلاغ کرد با تمام سختیها و ریاضت انجام دادند ولی ایرانیان در آن زمان امیر کبیر که نخست وزیر ایران بود را کشتند.

وی افزود: در کشور ژاپن در ابتدا به فرزندان خود می گویند که این کشور هیچ منبع و ثروتی ندارد و زلزله خیز نیزمی باشد و تنها به تلاش شما وابسته است درحالیکه در کشور ما از ابتدا این موضوع به فرزندانمان  عنوان می شود که کشور ما دارای منابع و ثروتهای عظیمی است و این امر مانع از تلاش فرزندان و  باعث افزایش مطالبات آنها بطور نامتناسب با امکانات کشور می شود و تعارض و ناهنجاریها را در جامعه  ایجاد می کند.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در ادارات باید از فضاهای اداری استفاده بهینه شود و در سال جدید به ذیحسابان اجازه تائید حتی یک سند برای خرید های غیر ضروری را نخواهم داد.

وی همچنین درخصوص ورزش بانوان، ایجاد مهد کودک در استانداری ، دورکاری بانوان شاغل و... نیز سخنانی را عنوان کرد.

گفتنی است در این نشست مدیر کل دفتر امور بانوان وخانواده  استانداری گزارشی از وضعیت زنان شاغل در استانداری وفرمانداریهای تابعه  ارائه نمود و  از بانوان شاغل در استانداری  با اهدای لوح از سوی استاندار مرکزی تجلیل شد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها