Portal_background_image

زمینه اشتغال 45 هزار و 241 نفر در استان مرکزی فراهم شد

استاندار گفت: زمینه اشتغال 45 هزار و 241 نفر تا پایان بهمن امسال در این استان فراهم شد.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ سه شنبه در نشست اعضای کارگروه اشغال و سرمایه گذاری استان مرکزی، سهمیه اشتغال سالجاری استان را 46 هزار نفر اعلام کرد.

وی گفت: تعداد اشتغالزایی استان از سوی دستگاه های نظارتی و بازرسی راستی آزمایی شده است.

وی ادامه داد: با افتتاح و راه اندازی واحدهای تولیدی پروفیل سازی، یخچال سازی و لنت سازی تا پایان امسال، اشتغالزایی استان از سهیمه تعیین شده فراتر خواهد رفت.

استاندار  ادامه داد: اشتغالزایی از دغدغه های اصلی رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت و مجلس شورای اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی به صورت همه جانبه آماده استقبال، همکاری و تعامل برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی با هدف توسعه اشتغالزایی است.

وی تاکید کرد: دشمن برای فلج کردن کشور از راه اقتصادی و تشدید تورم و فشار وارد شده است اما با تحقق اقتصاد مقاومتی، می توان توطئه های شوم آنان را نقش خنثی کرد.

شعبانی فرد خاطرنشان کرد: حرکت های رو به رشد و موفقیت های چشمگیر ایران اسلامی در عرصه های مختلف بخصوص تولیدی و صنعتی بیانگر بی اثر بودن تحریم های دشمنان است.

وی یادآور شد: استان مرکزی در راستای خدمات درمانی و پزشکی برای حضور بخش خصوصی برای ساخت و راه اندازی کلنیک های تخصصی و ساخت بیمارستان های مختلف آماده است.

در این کارگروه 14 طرح در بخش های چاپخانه، تولید نوشابه های غیرالکلی، باسکول، تولید انواع قطعه های بتنی، آلومینیوم، فیلتر هوا، الیاف مصنوعی با تسهیلاتی بالغ بر 101 میلیارد و 250 میلیون ریال با حضور استاندار استاند مرکزی به تصویب رسید.

همچنین خرید یک دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان قدس اراک و خرید یک دستگاه آمبولانس مجهز به تجهیزات سی سی یو و شش طرح ویژه در بخش کشاورزی از دیگر مصوبات این کارگروه بود.

اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی همچنین با پرداخت تسهیلات 380 میلیارد ریالی از منابع بانکی برای طرح های توسعه بخش شیمی، شرکت تولید خمیر کاغذ، کود اوره، قند و شکلات و استخر کمیجان توسط بخش خصوصی موافقت کردند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها