Portal_background_image

وزير جهاد كشاورزي در بازديد ازطرح هاي بخش كشاورزي استان: زرنديه در صنايع كشاورزي پيشتاز است

حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جریان بازدید از طرح های بخش کشاورزی استان مرکزی در شهرستان های زرندیه و ساوه ، گفت: شهرستان زرندیه در زمینه توسعه کشت های گلخانه ای و اجرای طرح های پیشرفته فرآوری و تولید نهاده های کشاورزی از مناطق پیشتاز کشور است.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی برنامه های مشخص حمایتی در حوزه توسعه فعالیت های تولیدی و اشتغالزای کشاورزی دارد.

وی افزود: سرمایه گذاران و کارآفرینان شهرستان زرندیه به عنوان یکی از قطب های موفق کشاورزی طرح های بزرگی در زمینه تولید محصولات گلخانه ای و صدور محصولات به خارج از کشور داشته اند که ارزآوری و توسعه اشتغال را به همراه داشته است.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح های باارزشی در زمینه صنایع وابسته به بخش کشاورزی در زرندیه در زمینه تولید نهاده های دامی، انواع کود و سموم شیمیایی و فرآوری محصولات اجرا شده که می تواند در تامین نیاز داخل نقش آفرینی کند.

حجتی گفت: طرح های کشت گلخانه ای در سطح 15 هکتار در ماه های آتی به بهره برداری می رسد که نقش مهمی در تولید محصولات و درآمدزایی برای کشاورزان دارد.

وی استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی زرندیه را از دیگر شاخص های مثبت این منطقه برشمرد.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین به دامداری پویا و توسعه باغات پسته زرندیه به عنوان ظرفیت مهم کشاورزی یاد کرد و گفت: با در نظر گرفتن صنایع جانبی برای فرآوری محصولات گلخانه ای، باغی و زراعی در این شهرستان، آینده درخشانی در انتظار بخش کشاورزی این منطقه است.

گفتنی است حجتی به همراه جمعی از مدیران ارشد این وزارت در سفر به شهرستان زرندیه از کارخانه تولید کود و سموم کشاورزی شرکت آرمان سبز آدینه بازدید کردند.

این کارخانه که بزرگترین کارخانه خصوصی کود و سموم کشاورزی در انواع فرمولاسیون های موجود است، با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید ۵۵ هزار تن کود کشاوری و ۱۵ هزار تن سموم کشاورزی با اشتغالزایی ۲۵۰ نفر در مامونیه شهرستان زرندیه واقع است.

در ادامه  وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در سفر به استان مرکزی، از فاز نخست مجتمع گلخانه ای شرکت کشاورزی زرین کشت پایدار در شهرستان زرندیه بازدید کردند.

فاز نخست این مجتمع ۵۰ هکتاری به مساحت ۱۵ هکتار با ظرفیت سالانه ۶ هزار تن به بهره برداری رسیده و یا در حال اجرا می باشد و با اجرای آن برای ۱۸۰ نفر به طور مستقیم و ۳۵۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در این سفر همچنین از مجتمع کشت و صنعت زرخیز فصیح در شهرستان زرندیه نیز بازدید کردند.

در این مجتمع ۲۵۰۰ هکتاری، سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزارتن انواع محصولات زراعی (از جمله گندم،جو و ذرت علوفه ای) و باغی (از جمله بادام و پسته) تولید می شود و ۵۰ نفر به طور مستقیم و ۲۵۰ نفر به طور فصلی در آن اشتغال دارند.

در این سفر، وزیر جهاد کشاورزی به همراه مدیران ارشد این وزارت همچنین از کارخانه فرآوری و بسته بندی خشکبار و مواد غذایی کشت و صنعت فدک در شهرستان زرندیه بازدید کردند.

در این کارخانه، با ۴۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و ظرفیت سالانه ۷ هزارتن تولید، ۴۵۰ قلم خشکبار،حبوبات و محصولات غذایی (از جمله اسنک،پاپ کورن،چای و نسکافه) فرآوری و بسته بندی می شود و ۶۴ نفر به طور دائم و ۱۰۰ نفر به طور موقت در آن اشتغال دارند.

همچنین،با حضور وزیر جهاد کشاورزی و مدیران ارشد این وزارت، پروژه شهرک گلخانه ای شرکت تعاونی کشت و صنعت پگاه آدینه سبز به مساحت ۱۰ هکتار با ظرفیت تولید ۱۲۰۰ تن صیفی جات و ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار شاخه گل رز با سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۰ نفر در شهرستان ساوه کلنگ زنی شد.

وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه در ادامه این سفر از شهرک گلخانه ای آوه در شهرستان ساوه نیز بازدید کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها