Portal_background_image

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس: دنیا واقعیت هسته ای ایران اسلامی را پذیرفته است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: دنیا واقعیت هسته ای ایران اسلامی را پذیرفته است.

ˈعلاءالدین بروجردیˈ روز دوشنبه در آغاز سفر اعضای این کمیسیون به استان مرکزی در جمع خبرنگاران در اراک افزود: با پایداری مسوولان نظام، هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و ایستادگی مردم، واقعیت های هسته ای جمهوری اسلامی پذیرفته شده است.

وی اضافه کرد: به برکت وجود دانشمندان هسته ای و حمایت مسوولان نظام به صورت عملی به دانش هسته ای مسلط شده و عضو باشگاه جهانی هستیم.

بروجردی تصریح کرد: بر اساس سیاست ها و مصالح ملی کشور می توان انعطاف نشان داد به عنوان مثال، پیش از این قرار شد سوخت 20 درصد برای راکتور تهران را آژانش در اختیار ایران قرار دهد که این کار را انجام نداد و با تصمیم نظام مقدس جمهوری اسلامی، سوخت این راکتور در داخل تولید شد.

وی خاطر نشان کرد: راکتور تهران در زمان قبل از انقلاب، توسط آمریکایی ها ساخته شد اما در سال های اخیر ساخت راکتور خنداب اراک که هشت برابر ظرفیت راکتور تهران را دارد توسط دانشمندان و متخصصان ایران اسلامی آغاز شد که در مراحل پایانی می باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: 800 هزار بیمار سرطانی سالانه در کشور نیازمند رادیو تراپی هستند که برای تولید آن نیاز به سوخت 20 درصدی است.

بروجردی یادآور شد: همچنین پس از آن قرار شد فرانسه و روسیه به عنوان دو عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، سوخت 20 درصد را به ایران بدهند که محقق نشد و با تصمیم مسوولان کشور سوخت مورد نیاز و صفحه های سوخت راکتور تهران توسط دانشمندان داخلی تهیه شد.

وی ادامه داد: امروز کشور نیازی به تولید سوخت 20 درصد ندارد و در این زمینه بر اساس منافع ملی عمل خواهیم کرد و این موضوع امری اختیاری برای ایران اسلامی است.

وی، با یادآوری شکست آمریکا برای تغییر سیاست هسته ای ایران گفت: انتظار ملی، حق ملت و تاکید مسوولان ایران اسلامی این است که هرچه زودتر تحریم های ظالمانه پایان یابد.

بروجردی تاکید کرد: هرگونه توافق در عرصه هسته ای گره خورده با موضوع عقب نشینی از سوی آمریکا و غرب است.

وی اضافه کرد: تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران باید هر چه زودتر برداشته شود زیرا بازنده اصلی این عرصه آمریکا و غرب است.

بروجردی ،مراکز هسته ای را مایه افتخار دانست و افزود: شهدای هسته ای ایران اسلامی به دنیا ثابت کردند که حرکت توفنده کشور در مسیر رسیدن به قله های علم و دانش متوقف شدنی نیست.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بازدیدهای استانی در دستور کار این کمیسیون است.

وی اضافه کرد: مسائل امنیتی و مرزی در استان های مختلف توسط کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با همکاری وزرات کشور، اطلاعات، خارجه و دفاع و نیروهای مسلح است بررسی و نتایج آن در شورای تامین تبادل نظر خواهد شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شوری اسلامی بیان کرد: کاستی ها به ارگان های و مسوولان ذیربط اعلام می شود.

رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه خود به استان مرکزی علاوه بر بازدید از سایت هسته ای خنداب، در نشست شورای تامین استان شرکت می کنند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها